Aygıt Yöneticisi’ndeki görüntünün geliştirilmesi

NightWolf

Emektar
27 Ara 2005
722
11
about:home
Windows XP’nin Aygıt Yöneticisi’nde standart olarak gösterdiği bilgiler yetersizdir. Ancak küçük bir değişiklik yardımıyla daha ayrıntılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Denetim Masası’ndaki Sistem simgesine çift tıklayın, ekrana gelen penceredeki Gelişmiş sekmesine geçin ve buradaki Ortam Değişkenleri düğmesine tıklayın. Takip eden penceredeki Sistem Değişkenleri başlığı altındaki Yeni düğmesine tıklayın. Yeni Sistem Değişkeni ismindeki pencerenin üzerinde bulunan Değişken Adı kutusuna “DEV MGR_SHOW_DETAILS” yazın ve oluşturacağınız sistem değişkeninin etkin olması için Değişken Değeri kutusuna da “1” rakamını girin. Aynı şekilde “DEV MGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES” adında ve değeri “1” olan başka bir sistem değişkeni daha oluşturun. Yaptığınız değişikliği Tamam düğmesine tıklayarak onaylayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bunun sonucunda artık Aygıt Yöneticisi listesindeki kayıtların Özellikler penceresinde donanım hakkında ayrıntılı bilgilerin bulunduğu yeni bir sekme ekrana gelecektir. Ayrıca Görünüm / Gizli Aygıtları Göster komutunu kullanarak etkin konfigürasyon içerisinde kullanılmayan cihazların da bu liste içerisinde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.