Hack için Python ve SQL injection Öğrenebileceğim Ücretsiz Kaynak Var mı?

Alycholic

Katılımcı Üye
20 Tem 2021
302
71
24
Selam Arkadaşlar. Javascript hakkında orta düzey biliyorum. Sadece frontendçi olarak birkaç vebsite hazırlayıp sattım. Şimdi backende başlamak istiorum. Ücretsiz bir şekilde python(veb için) ve sql injection (hack için) öğrene biliceğim bir yer varmı ?

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
61
Javascript ile de sevdiysen eğer backend yazabilirsin. Udemy platformunda içerkler vardır. Engin Demiroğ hocamız eylül ayında Js&Ts & Node.js kampı yapıcak takip etmenizi öneririm..

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
Pythonu backend icin ogrenceksen yarari olmaz
Php gibi dillere yonel zorlar ve biryerden sonra tikanirsin nasil yapcani yontem dusunerek gecirirsin pythonla

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
Selam Arkadaşlar. Javascript hakkında orta düzey biliyorum. Sadece frontendçi olarak birkaç vebsite hazırlayıp sattım. Şimdi backende başlamak istiorum. Ücretsiz bir şekilde python(veb için) ve sql injection (hack için) öğrene biliceğim bir yer varmı ?
Merhaba,

Python, SQL injection, Backend... bunların hepsi çok farklı şeyler. Bir site hacklemek istiyorsan SQL injection öğrenebilirsin ("XSS", "CSRF" terimlerini araştırmanı öneririm). Bu hacklemenin mantığını öğrendikten sonra python ile site açıklarını bulup hackleyen bir hacking tool'u yapabilir bunu github üzerinden paylaşabilirsin. Fakat bunlarla site yapamazsın. Bir sitenin backend kısmını yazabilmek için PHP (veya Asp.NET) ve C# bilmen gerekir. Böylece back-end sistemi tam olan bir site yapabilir, site ticaretine girişebilirsin.

Ben önce karar vermen gerektiğini düşünüyorum, Site hacklemek mi istiyorsun ? Site yapıp satmak mı istiyorsun ?

Hacklemek istiyorsan SQL injection öğrenmenin yanında bir sitenin açıklarını nasıl bulacağını öğrenmelisin. Site yapıp satmak istiyorsan PHP (veya Asp.NET), C# dillerini öğrenmelisin.

Alycholic

Katılımcı Üye
20 Tem 2021
302
71
24
Merhaba,

Python, SQL injection, Backend... bunların hepsi çok farklı şeyler. Bir site hacklemek istiyorsan SQL injection öğrenebilirsin ("XSS", "CSRF" terimlerini araştırmanı öneririm). Bu hacklemenin mantığını öğrendikten sonra python ile site açıklarını bulup hackleyen bir hacking tool'u yapabilir bunu github üzerinden paylaşabilirsin. Fakat bunlarla site yapamazsın. Bir sitenin backend kısmını yazabilmek için PHP (veya Asp.NET) ve C# bilmen gerekir. Böylece back-end sistemi tam olan bir site yapabilir, site ticaretine girişebilirsin.

Ben önce karar vermen gerektiğini düşünüyorum, Site hacklemek mi istiyorsun ? Site yapıp satmak mı istiyorsun ?

Hacklemek istiyorsan SQL injection öğrenmenin yanında bir sitenin açıklarını nasıl bulacağını öğrenmelisin. Site yapıp satmak istiyorsan PHP (veya Asp.NET), C# dillerini öğrenmelisin.
ücretsiz professional php derslerini nerden ala bilirim?

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
ücretsiz professional php derslerini nerden ala bilirim?
YouTube'dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki platformları tavsiye ederim

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Sql İnjection Öğrenmeniz İçin Bir @M3TA 'videosu
Bu Video İle Öğrenebilirsiniz sql'i

S0T

Yeni üye
10 May 2021
16
4
Merhaba,

Python ile bal gibi web sitesi yapılabilir ve bal gibi kullanılıyor, yaygınlaşıyor. Django, Flask gibi framework'lere bakmanı öneririm. Dizi izlediğin Netflix, kurs izlediğin Udemy gibi platformların websitesi Python tabanlı. Mantık olarak her dil ile websitesi yazılabilir, bırak bir amaca yönelmeyi, fantezi amaçlı soket'le bile http client, server yazabilirsin. Sana ASP.NET, PHP yanında web için framework ve dil önereyim: Perl (Dancer, Mojolicious), Ruby (Ruby on Rails), C (facil.io), Java (Spring)

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
Python ile bal gibi web sitesi yapılabilir ve bal gibi kullanılıyor, yaygınlaşıyor. Django, Flask gibi framework'lere bakmanı öneririm. Dizi izlediğin Netflix, kurs izlediğin Udemy gibi platformların websitesi Python tabanlı. Mantık olarak her dil ile websitesi yazılabilir, bırak bir amaca yönelmeyi, fantezi amaçlı soket'le bile http client, server yazabilirsin. Sana ASP.NET, PHP yanında web için framework ve dil önereyim: Perl (Dancer, Mojolicious), Ruby (Ruby on Rails), C (facil.io), Java (Spring)
Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim,

Zamanında site yapımı ile ilgili araştırma yaptığımda bu tarz detaylı bir bilgi ile karşılaşmamıştım, çoğu hosting sağlayıcı firmaların sitesinde de Asp, Asp.NET dilleri ve PHP ile ilgili paketler görmüştüm. Haliyle bu konuda bildiklerim ve gördüklerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalıştım. Bir sitenin backend'inin Python projesi ile yazılabileceğini yeni öğreniyorum.

Hosting firmalarında genelde bu dillerin yer aldığını görmüştüm:

Yine de verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :) iyi günler

Son düzenleme:

Alycholic

Katılımcı Üye
20 Tem 2021
302
71
24
Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim,

Zamanında site yapımı ile ilgili araştırma yaptığımda bu tarz detaylı bir bilgi ile karşılaşmamıştım, çoğu hosting sağlayıcı firmaların sitesinde de Asp, Asp.NET dilleri ve PHP ile ilgili paketler görmüştüm. Haliyle arkadaşa bildiklerim ve gördüklerim doğrultusunda yol göstermeye çalıştım. Bir sitenin backend'inin Python projesi ile yazılabileceğini yeni öğreniyorum.

Hosting firmalarında genelde bu dillerin yer aldığını görmüştüm:

Yine de verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :) iyi günler
hocamda bana backend olarak python öğretmek istiyor. python ile devam etmek en iyi bence ya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.