Backtrack4 Hatalar ~ NiqhTLiFe

NiqhTLiFe

Uzman üye
10 Şub 2010
1,024
0
Aydın
Sorun:startx komutundan sonra siyah ekranda donup kalıyor. (Benim Backtrack 4 versiyonunda aldığım bir hata idi. Karşılaşırsanız diye yazdım)
Çözüm:

Backtrack açıldıktan sonra komut satırına X -configure yazıp enter’a basıyoruz. Ekran hemen yok olup ekranda yazılarla tekrar geliyor. Böylece ekran kartımızı KDE’ye göre ayarlamış oluyor.
Ayar dosyasını ise /root/xorg.conf.newdosyasına kayıt ediyor.Bizim tek yapmamız gereken bu dosyayı KDE’nin ekran ayarlarına baktığı dosya ile değiştirmek. Bunun içinse;
mv /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
komutunu yazıp enter’a basmamız yeterli. Ardından startx yazıp KDE’yi başlatabilirsiniz.

Sorun:startx komutundan giriş ekranı çıkıyor fakat tekrar konsola dönüyor.
Çözüm:

Bu sorunun 64bit versiyonlarda olduğunu okumuştum. 32bit versiyonlarda da olabilir, bilemiyorum. Çözüm yöntemi iki tane dosyayı silmekten geçiyor.Konsolda;

rm /root/.kde/cache-root/icon-cache.kcache
yazıp enter’a basın

rm /root/.kde/cache-root/plasma_theme_Volatile.kcache
yazıp enter’a basın

Böylece iki dosyayı da silmiş oldunuz. Bu iki dosyayı sildikten sonra tekrar startx yazıp enter’a basın. KDE ortamına giriş yapmış olacaksınız.

Sorun:Broadcomm marka ağ kartım var fakat wireless şifre kırmak için monitör moduna geçiremiyorum.
Çözüm:

Broadcomm markalı kartlar ne yazıkki Backtrack uyumlu değil. Bu sorunu benim kartımda Broadcomm olduğu için yazdım. Bu kartla wireless şifre kırma şansınız yok.

Sorun:Broadcomm marka ağ kartım var fakat internete girmek için etraftaki ağları göremiyorum.
Çözüm:

Ben böyle bir sorun yaşadım. Backtrack 5, ağ kartımı görüyor fakat WICD Network Manager programında bağlanabilmek için etraftaki ağları göstermiyordu. Konsolda;

rfkill unblock all

komutunu yazdıktan sonra WICD Network Manager programında etraftaki ağları görebilir ve bağlanabilirsiniz.

Sorun:Notebook’um Nvidia Optimus teknolojisi kullanıyor. Bu yüzden ekran kartımda sorun yaşıyorum.
Çözüm:

BIOS ayarlarından harici ekran kartını iptal edip sadece dahili ekran kartıyla çalışması için ayarlayın.

Sorun:GRUB bölümünde “error 15: file not forund” hatası alıyorum.
Çözüm:

ISO dosyasındakilier C: sürücüsüne çıkarttığınızdan ve başka bir klasör içinde bulunmadığından emin olun. Ayrıca menu.lst dosyasını kontrol edin.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Backtrack5 de Ekran sorunu yasayan arkdaslar için söliyorum
Cd den boot edıyoruz ve hangi modu seçsekde ekran sıyah oluyor ve donuyor ise

Mask Sayesinde ögrendim bende :) Pm attım yapamıyorum diye teamla bakam dedi
Sonra dsundum backtrackdeyken nsl baglancak dıye İşte ozaman aklıma sanal pc geldi :D

Ekran hatasını alanlar sanal pc kurup denesinler açılacaktır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

BAŞINIZA Bİ HATA GELİRSE BURAYA YAZIN BİZDE ARAŞTIRALIM

SUANDA WEB HACK de airmond-ng kodundan sonra benım ag kartımı gormuyo şimdi bunu araştırıyorum. bulursam paylaşıcam.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.