Basit Düzeyde Virüs Analizi //eijleq

eijleq

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
272
0

Merhabalar,

Ben eijleq

Aklımda olan bir proje olan virüs analizi derslerine başlama kararı aldım.

Ilk başta vb.net,C# ile yazılmış şifrelenmemiş bir virüsü Host,Port ve başlangıca eklenen adına kadar bulmayı gösterdim.

Diğer ki dersimiz de şifrelenmiş bir server'ı deobfuscator ile temizleyip inceleyeceğiz
onun dışında wireshark ile gelen giden paketleri inceleyeceğiz.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=avuUVxzjJ3I[/ame]

 

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Ellerine Sağlık Hocam Yararlı Bir Konu Aslında Tersine Mühendislik Yapılabilir Veyahut Siber Suçlara Vermek Daha Kolay Olabilir.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.