beyanname düzenleme

(_RstaR_)

Uzman üye
10 Şub 2008
1,005
14
MagMa
Açıklama
00006765_B.jpg
Bu programla vergi dairesine hasret kalacaksınız. Tabi bu iyi bir şey, yerinizden kalkmadan bu program ile hazırladığınız beyannamelerinizi rahatlıkla sisteme gönderip tahakkuk fişinizi alabilirsiniz. Ve bu işlem için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Programın çalıştırılabilmesi için bilgisayarınızda Java programının kurulu olması, beyannamelerinizi ve tahakkuk fişlerinizi görüntülemek için ise Acrobat Reader programının kurulu olması gereklidir. Programda hazırladığınız paket halindeki beyannameleri "http://www.gelirler.gov.tr" " " www.gelirler.gov.tr adresinden sisteme girebilir, programla ilgili yardım almak için "https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/eyeks/ebyn_yardim.exe" bu adresten yardım dosyasını programa ekleyip gerekli bilgileri temin edebilirsiniz. Eğer yardım size yetersiz kalır veya aklınıza takılan bir şey olursa Gelirler Genel Müdürlüğü'nün 444 0 435 numaralı E-Beyanname çağrı merkezindeki görevliden kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi girdikten sonra detaylı yardımı da alabilirsiniz.

Programda düzenleyebileceğiniz beyannameler;
Banka muameleleri vergisi,
Basit usul ticari kazanç vergisi,
Damga vergisi,
Gayrimenkul sermaye iradı,
Gelir vergisi,
Gelir vergisi mükellefleri için geçici vergi,
Katma değer vergisi 1,
Katma değer vergisi 2,
Kurumlar vergisi,
Kurumlar vergisi mükellefleri için geçici vergi,
Muhtasar vergisi(stopaj olarakta adlandırılır),
Muhtasar vergisi(K.V.K 24.maddelerine göre yapılan tevkifatlar için),
Özel iletişim vergisi,
Özel tüketim vergisi 1,
Özel tüketim vergisi 2B,
Özel tüketim vergisi 3(alkollü içecekler),
Özel tüketim vergisi 3(kolalı gazozlar),
Özel tüketim vergisi 3(tütün mamülleri),
Özel tüketim vergisi 4,
Sigorta muameleleri vergisi,
Şans oyunları vergisi,
Noter harçları vergisi.
[url]https://tik.lat/ZQGy8

Versiyondaki yenilik;
Elektronik ortamda (E-Beyanname sisteminden) alınan beyannamelerin "Kanuni süresinden sonra" veya "pişmanlık ve ıslah hükümlerine göre" verilebilmesi ve 21.07.2005 tarih ve 5398 sayılı Kanun çerçevesince ceza ihbarnamesinin düzenlenmesi ve anında tebliği sağlanmıştır.
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.