Bilgi Amaçlı - Hilelere Uymayalım

bytural

Üye
1 Eki 2017
144
13
Baku
Merhaba Her Kese her gun farkli farkli sitelerden bedava 10 -20 -15 dollar gibi kazanc saglanmasi ile alakali konular goruyorum bi fikr bildirmek istedim
Ben bir hacker degilim ..
Gelelim konuya
Mesela marketlerde kart veriyorlar adimiza soyadimiza neden acaba >? Sebeb insanlarin neyi nasil aldigi bilgisi elde edilmek icin mesela deyelim *Ali* Cola alirken yaninda ne aliyor cipsimi snikersmi bu tip yollarla marketing sahasinda uzman oluyorlar insanlarin psikolojisini bilmek icin sonra bu malumatlar toplu halda buyuk sirketlere satiliyor her kes duydu 10 larla kez insanlarin bilgilerini hacklediler diye bir sey cikiyor aslinda olan facebook uber ve diger sitelerki var bunlar insanlarin malumatlarini yuklu para karsiliginda satiyorlar mesela duymus olar bilirsiniz tayota facebookdan calinan bilgileri elde etmis
Soru -Neden ?
Tayota ne yapacak benim senin bilgisini ?Bu bir marketing bu sistemler daha genis kapsamli daha uygun ve dusundurmeyecek secimler etmek icin insanlara sunulacak hizmetin ilk addimlari

Birde calinan bilgileri marketingde digilde diger alanlarda kullanmak amacli satiyorlar Kimlik ccuzdani yani adindanda bilindigi kimi bu bizim kimliyimiz bizi biz yapan bir sey rasmiyyetde ve bizde bunu kendi elimizde 10 dollar karsiliginda satiyoruz bunu alan sirket ise benim sizin kibi 100 milyon insanin bilgisini yuzunu numarasini gmail posta adresini neyi sevdigini neyi yediyini nerde oturdugunu insan kitlesine aciklanmayan kurumlara ve finansal ve diger alt yapili sirketlere bize harcadigindan 100 kat fazlasina satiyor

Mesela yarin ben Bakuden cikiyorum gidyorum fransaya ben orda olmamiwim ama benim bilgilerim artik orda var belki nasil uydugumu bile bilip bana uygun bi otel numarasi bile teklif ede bilirler

Soylemek istedigim su ki boyle seylere bilgilerimizi kaptirmayalim bizim kimliyigimiz 10 dahasi 100 dollarla alinacak kadar ucuz ve kirli degildir

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 Ara 2018
84
0
TÜRKİYE
Konu anlatımından hiçbir şey anlamadım ama anladığım şey coin sitelerine kimlik vermek konu.
10 Yıl öncesine mernisteki tüm bilgiler çalınmıştı ama birşey olmadı.Bu saatten sonradan kim ne yapmak istiyorsa yapsın bana 10 versinler kendileri 100 e satsınlar önemli değil :)
Ben hakkımı helal ediyom.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.