bilgisayarım eski performansında değil ?

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
bu sabah pcmi açtım ve açtıktan belli bir süre sonra daha önceden yapmış olduğu birşeyi yaptı ve yine kapanası tuttu pcyi açıyorum açılmadan kapanıyor veya açtıktan hemen birkaç saniye sonra kapanıyor sonra aça kapaya aça kapaya startup repair çıktı onu yaparken yine kapandı ve pekçok kez kapandı ama en sonunda kapanmadı yapıyordum startup repairi system restore yapacan mı diye birşey çıktığını hatırlıyorum bende hayır demiştim sonra açılınca eski performasında değildi dün oynadığım oyunu şimdi ondan düşük çözünürlükte oynamak zorunda kaldım nasıl eski performansına geri getirebilirim ?

VERRY

Katılımcı Üye
24 Nis 2021
342
57
Bu seni hiç alakadar etmet
bu sabah pcmi açtım ve açtıktan belli bir süre sonra daha önceden yapmış olduğu birşeyi yaptı ve yine kapanası tuttu pcyi açıyorum açılmadan kapanıyor veya açtıktan hemen birkaç saniye sonra kapanıyor sonra aça kapaya aça kapaya startup repair çıktı onu yaparken yine kapandı ve pekçok kez kapandı ama en sonunda kapanmadı yapıyordum startup repairi system restore yapacan mı diye birşey çıktığını hatırlıyorum bende hayır demiştim sonra açılınca eski performasında değildi dün oynadığım oyunu şimdi ondan düşük çözünürlükte oynamak zorunda kaldım nasıl eski performansına geri getirebilirim ?
Bir dosya vs. açtın mı güvenilir olmayan

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Öncelikle bilgisayarını ağ bağlantılı güvenli moddan başlat. Sonra Kaspersky ve Malwarebytes indir ve tarama yaptır. Ardından CMD yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu ver. Hala ayni olursa DDU ile sürücü kaldırıp yeniden yükle.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Öncelikle bilgisayarını ağ bağlantılı güvenli moddan başlat. Sonra Kaspersky ve Malwarebytes indir ve tarama yaptır. Ardından CMD yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu ver. Hala ayni olursa DDU ile sürücü kaldırıp yeniden yükle.
virüs ile ilgili değil, pc 9-12 senelik olduğundan dolayı böyle binlerce sorunu var teşekkürler

raistaron

Katılımcı Üye
8 Tem 2020
700
310
neutron
dostum bu konu hakkında bir araştırma yapmıştım sana anlatıyım istersen. Eğer istenirse her şyi ömürsüz yapılabilirmuş ama üreticiler gelir devamlılığı için belli bir işleme veya süreye göre ömür koyuyorlar her şeye buna pc de oyuncak da ampül de çorap da dahil yani eski perfermansa geleceğini pek sanmıyorum ama tabi ki donanım takviyesi yapabilirsin bunun için ram disk ekran kartı vb. tercih edebilirsin. Ayrıca bu donanımsal veya attack bir trojenden dolayı da olmuş olabilir iyi forumlar iyi nöbetler

ezel19823

Yeni üye
31 Ocak 2019
25
1
pc nin performansını artırmak artık çok kolay iki alternaif yöntemi var 1-bir usb flash belleğini ram olarak(readyboost) kullanmak, 2-bilgisayarınızdan sanal bellek(virtual memory) oluşturmak.

ezel19823

Yeni üye
31 Ocak 2019
25
1
yalnız SANAL BELLEK oluştururken önerilen boyutunu girmen gerekiyor
yani şöyle:
* bilgisayarın ram boyutu düşükse ona ek olarak sanal ram oluşturmalısın yani ona özel boyut girmen gerekiyor
eğer ram 1 gb veya altında ise onun 1.5 katını girmen gerekir. yani 6144 mb(6 gb), sonra onun yüksek boyutunu gireceksin yani onun da 3 katını gir 12288 mb(12 gb) gibi mesela. bunu yaptıktan sonra ayarla deyip tamama tıkla.işte sana yüksek performanslı bir bilgisayar.Hadi kolay gelsin...

SAYGILARIMLA, GOLDENROD
(y)

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
yalnız SANAL BELLEK oluştururken önerilen boyutunu girmen gerekiyor
yani şöyle:
* bilgisayarın ram boyutu düşükse ona ek olarak sanal ram oluşturmalısın yani ona özel boyut girmen gerekiyor
eğer ram 1 gb veya altında ise onun 1.5 katını girmen gerekir. yani 6144 mb(6 gb), sonra onun yüksek boyutunu gireceksin yani onun da 3 katını gir 12288 mb(12 gb) gibi mesela. bunu yaptıktan sonra ayarla deyip tamama tıkla.işte sana yüksek performanslı bir bilgisayar.Hadi kolay gelsin...

SAYGILARIMLA, GOLDENROD
(y)
maalesef öyle olmuyor. oyunu eski çözünürlüğünde oynayamıyorum adeta herşey bi gecikmeli geliyor bi an oyun donuyor sonra herşey birdenbire oluyor

Sistemin sistem dosyalarında sıkıntı yok. Bir sey yapmana gerek yok. Virüs kaynaklı değilse büyük ihtimalle dediğin gibi sistemin eskiliginden kaynaklanıyordur.

Windows 10 kullanıyorsan Windows 8.1 öneririm.
windows 7 kullanıyorum

pc nin performansını artırmak artık çok kolay iki alternaif yöntemi var 1-bir usb flash belleğini ram olarak(readyboost) kullanmak, 2-bilgisayarınızdan sanal bellek(virtual memory) oluşturmak.
donanım yapamam zaten yazılımla bu hale geldi yazılımla da düzelir startup repair yüzünden başıma geldi

maalesef öyle olmuyor. oyunu eski çözünürlüğünde oynayamıyorum adeta herşey bi gecikmeli geliyor bi an oyun donuyor sonra herşey birdenbire oluyor
sanırsam fps düşüklüğü ve lag oluyor

sanırsam fps düşüklüğü ve lag oluyor
Son Windows 7 güncellemelerini mi yaptın. Microsoft son güncellemelerle windows7 nin performans ini düşürdü.

Son Windows 7 güncellemelerini mi yaptın. Microsoft son güncellemelerle windows7 nin performans ini düşürdü.
bi malware sofware removal tool mu ne vardı bi onu yapmadım onun dışında diğerlerini yaptım ama onları yaptıktan sonra değil, o startup repairi yaptıktan sonra oldu

dostum bu konu hakkında bir araştırma yapmıştım sana anlatıyım istersen. Eğer istenirse her şyi ömürsüz yapılabilirmuş ama üreticiler gelir devamlılığı için belli bir işleme veya süreye göre ömür koyuyorlar her şeye buna pc de oyuncak da ampül de çorap da dahil yani eski perfermansa geleceğini pek sanmıyorum ama tabi ki donanım takviyesi yapabilirsin bunun için ram disk ekran kartı vb. tercih edebilirsin. Ayrıca bu donanımsal veya attack bir trojenden dolayı da olmuş olabilir iyi forumlar iyi nöbetler
donanım takviyesi yapamam, pcnin eskiliğinden dolayı pekçok sorundan kaynaklanıyor

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,980
1,078
Kayseri
Merhabalar,

ilk başta kişisel dosyalarınızı kaydetip format atın. Eğer sorun düzelmediyse bilgisayarınızı değistirmeniz önemli zaten bitmiş bir sistem olduğundan dolayı satılacağınıda sanmıyorum.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
807
Casterly Rock
Virüsle ilgili bir şey değildir fakat 6-8 ayda bir format atmak gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.