Bilim, Ölüleri Diriltme Yolunda

TheCyber16

Katılımcı Üye
16 Eki 2006
259
1
D.BaKıR
bilim adamları ölüleri diriltme yolunda önemli bir adım attılar. ABD`deki bilim adamları, klinik olarak ‘ölü’ bir köpeği üç saat sonra hayata döndürerek bir ilki gerçekleştirdiler.

ABD’de Kansas eyaletinin Pittsburg kentinde ‘Safar’ Ölüyü Diriltme Merkezi, ‘Askıya Alınan Animasyon’ tekniğiyle önce köpeğin damarlarındaki kanı tamamen boşaltıp yerine buz gibi sıvı tuz koydu. Nefesi ve kalp atışı duran, beyni çalışmayan hayvan, klinik olarak ‘ölü’ kabul edildi. Üç saat sonra damarlarına yeniden kan verilen köpek, elektrik şokuyla hayata döndürüldü.

Bilim adamları, bu yöntemle çok ağır yaralı hastaların, bir süre ‘ölü tutulduktan sonra’ tekrar yaşama döndürülebileceğini belirttiler.

HAYAT KURTARABİLİR...
Bir yıl içinde insanlar üzerinde denemelere başlamayı düşünen Safar Ölüyü Diriltme Merkezi, hastanelerde gönüllü acil hasta arıyor. Tekniği geliştiren uzmanlar, çok kan kaybeden ağır bir hasta için birkaç saatin çok önemli olduğuna dikkat çekerek animasyon tekniğiyle çok hayat kurtarabileceklerini iddia ettiler. Bu teknikle savaşta yaralananlar, bıçaklananlar veya kurşun yarasıyla çok kan kaybeden hastaların kurtarılma şansının artacağı belirtiliyor.

HOLLYWOOD KULLANDI
Bu ve benzer teknikler, Hollywood filmlerinde çok sık kullanıldı. Örneğin ‘Forever Young’ filminde Mel Gibson, 53 yıl sonra ölüm uykusundan uyanmıştı. Sigourney Weaver’in oynadığı bilimkurgu klasiği ‘Alien’de de astronotlar, uzun uzay yolculuğunda bir tür ölüm uykusuna yatırılıyordu. Başrollerini Kiefer Sutherland ve Julia Roberts’ın oynadığı ‘Çizgiötesi’ (Flatliners) filminde ise ölümden sonra ne olduğunu merak eden genç doktorlar, bilimsel imkanları kullanarak ‘öte taraf’a kısa süreli yolculuklar yapıyorlardı.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.