Bilişim lise

anonim321

Katılımcı Üye
12 Ocak 2021
298
33
Selamlar ben lise değiştiricem yardıma ihtiyacım var meslek lisesinde bilişim bölümüne gitmek istiyorum ama bilmediğim daha çok şey var ilgiliyim ama üniversite kazanmak ta istiyorum Anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

qDev

Yeni üye
25 Kas 2021
2
0
Lise de öğretecekleri yazılımı ev de 1 ayda öğrenirsin kardeşim, örnek veriyorum if şartı olsun müfredat gereği if şartını 5 saat 2-3 hafta anlatıyorlar. Sen 2-3 hafta da 5 saat istediğin herhangi bir programlama dilinin videolarını izlesen vs. o dili çözersin çoktan. Üniversite hayalin varsa Anadolu Lisesini tavsiye ederim.

METE _HAN

Katılımcı Üye
16 Eyl 2021
895
565
root💀kali
Selamlar ben lise değiştiricem yardıma ihtiyacım var meslek lisesinde bilişim bölümüne gitmek istiyorum ama bilmediğim daha çok şey var ilgiliyim ama üniversite kazanmak ta istiyorum Anadolu lisesi mi yoksa meslek lisesi mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Dostum bende Öyle istiyordum..Ama birazda aile baskısıyla şuan Anadolu lisesindeyim..Arkadaşım meslek lisesinde ve Şuan 10.sınıfa gidiyor..Python , Html ve Birazda c# biliyor...Karar senin;)

qDev

Yeni üye
25 Kas 2021
2
0
Dostum bende Öyle istiyordum..Ama birazda aile baskısıyla şuan Anadolu lisesindeyim..Arkadaşım meslek lisesinde ve Şuan 10.sınıfa gidiyor..Python , Html ve Birazda c# biliyor...Karar senin;)
Hocam meslek liselerinde artık Python öğretiliyor C# önceki müfredattı hocaları C# dan da bahsetmiş olabilir ama bunlar proje yapacak boyutta olmuyorlar. Örneğin bir öğrenci sadece lise de öğrendiği yazılımla ayrılırsa sadece if, for, while gibi temel şart, döngüleri öğrenecek yani sene sonu gerçek bir proje yapmak istediğinde yapamayacak. Ekrana adını yazdırmak, sınıf da ki kişileri arrayla ekrana yazdırmak gibi şeyler hiç bir şey değildir.
Ben değiştiricem için dostum liseyi bende 10. Sınıf ım geri kalirmiyim diye sence sıkıntı cikartirmi
Anadolu Lisesine geçip Üniversite de Bilgisayar Müh. seçerek yazılımcılık hayaline doğru gidebilirsin.

28 Nis 2019
182
102
Zincirlikuyu Mezarlığı
Şöyle söyliyim Meslek Lisesi sana sadece vakit kaybettirir kendin Udemy'den vs eğitim alsan çok daha kısa sürede orada alacağın dersleri halledersin 4 yılı 1 aya indirmek gibi diyebilirim. bence Anadolu Lisesinden devam etmen aynı anda kurslardan ücretli-ücretsiz eğitim alman Üniversite'de Bilgisayar Prog. vs. bölümlere gitmen olur. tabii karar yine senin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.