Bilişim Okumak ?

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Merhaba ben lise 2 bilişim bölümü okuyorum. liseden mezun olduktan sonra ne yapmalıyım üniversitesini okumalımıyım baya hırslıyım evde eğitim videoları izleyerekde kendimi geliştiriyorum. bilenler öneri verirse çok memnun olurum. kolay gelsin <3

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Yazılım veya siber güvenlik fark etmez, çalıştığınız alanda makaleler, projeler ve sertifikalar almaya odaklanın. Çoğu sistem için artık üniversite ön planda o yüzden üniversiteye gitmenizi tavsiye ederim, gitmeyipte bir yerlere gelenlerde var fakat kariyer portföyünüzü daha donanımlı yapmak sizin elinizde. İlerleyen süreçte kariyeriniz için başarılar dilerim.

Yusuf Walker

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
673
422
Trabzon
Üniversiteye gitmeyip kurs tamamlayarak sertifika alabilirsiniz, bu şekilde de özel sektörde freelance çalışabilirsiniz, fakat üniversite diploması istemek şirketten şirkete değişebilir.

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Yazılım veya siber güvenlik fark etmez, çalıştığınız alanda makaleler, projeler ve sertifikalar almaya odaklanın. Çoğu sistem için artık üniversite ön planda o yüzden üniversiteye gitmenizi tavsiye ederim, gitmeyipte bir yerlere gelenlerde var fakat kariyer portföyünüzü daha donanımlı yapmak sizin elinizde. İlerleyen süreçte kariyeriniz için başarılar dilerim.
Python u benim favorim ve iyi biliyorum sertifika nasıl alabilirim acaba, önerileriniz için teşekkür ederim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,723
Genelde bilişim güvenliği bölümlerinde ağ yönetimi, programlama ve bazı temel siber güvenlik olayları anlatılır. Yani kendin çalışmazsan ne okusan boş, benim sınıfımda bilgisayar açmayı bilmeyen insanlar bile vardı (Geldiklerinden beri öğrendikleri tek şey de bilgisayar açmak oldu sanırım)

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Python u benim favorim ve iyi biliyorum sertifika nasıl alabilirim acaba, önerileriniz için teşekkür ederim
Genel olarak sertifikalar daha çok siber güvenlik tarafında oluyor fakat, bazı geliştirme kursları da yazılım eğitimlerini bitirdikten sonra sertifika verebiliyorlar isterseniz btk'dan veya google'dan bakabilirsiniz.

mahmoudife

Üye
16 Ara 2022
133
51
World
Hocam net üni gidin bildiğiniz diller üzerinde projeler yapın kendinizi iyice hazırlayın arkadaşların dediği gibi sertifikalar almaya çalışın başarılar dilerim.
çok teşekkür ederim

Yaşadığın şehirde sertifika veren bir kurum varsa oraya gidebilirsin veya online sertifika eğitimleri var üniversitelerin, onlara bakabilirsin.
tamamdır teşekkür ederim

Üniversiteye gitmeyip kurs tamamlayarak sertifika alabilirsiniz, bu şekilde de özel sektörde freelance çalışabilirsiniz, fakat üniversite diploması istemek şirketten şirkete değişebilir.
çok teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.