bir işletim sisteminde açık nasıl aranır?

6 Tem 2021
155
19
33
bir işletim sisteminde detaylıca açık nasıl aranır? programları var mıdır? örnek, kaynak vb verebilir misiniz?
şimdiden cvp verenler için tşk ederim.

6 Tem 2021
155
19
33
Nmap ile tarayabilirsin - sCV - - script vuln ve - - vv parametrelerini koyduktan sonra ip adresini girerek tarama yapabilirsin çıkan portları ise İnternette arayarak nasıl yararlanabileceğinizi bulabilirsiniz
İyi forumlar
yok ben direk para kazanma amacıyla işletim sistemi açığı bulmaktan kast etmiştim ama iyi buda güzel.
mesela pegasus gibi aracları yaparken androidde açığı hangi yöntemlerle arıyolar? bunun cevab vermesi biraz zor sanırım :D

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105
bir işletim sisteminde detaylıca açık nasıl aranır? programları var mıdır? örnek, kaynak vb verebilir misiniz?
şimdiden cvp verenler için tşk ederim.
Nessus Aracı web zafiyeti nin yanında bazı işletim sistemlerinde de açık arıyor diye biliyorum daha önce kullanmadım nessus aracını araştırabilirsin

yok ben direk para kazanma amacıyla işletim sistemi açığı bulmaktan kast etmiştim ama iyi buda güzel.
mesela pegasus gibi aracları yaparken androidde açığı hangi yöntemlerle arıyolar? bunun cevab vermesi biraz zor sanırım :D
üst düzey bilgin olması lazım yoksa herkes programı açıp açık bulurdu diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltirsiniz :)

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba sayın THT üyesi , bu gibi konularda , İşletim sistemi çekirdekleri, işletim sistemi zafiyyetlerini aramak için detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir aksi takdirde işletim sistemi zafiyyeti (açığını) bulamazsın , bu konularda siber güvenlik uzmanına danşınız veya onunla birlikte bir eylem gerçekleştiriniz , ama kendiniz zafiyyet taraması yapmak istiyorsanız , İşletim sistemleri nasıl çalışır diye YouTubede temel bilgilere ulaşınız veya forumda detaylı bilgi edinebilirsiniz , iyi forumlar başarılar :)

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,732
1,076
Evren
yok çok araştırma yaptım sıra taramada diye düşünüyom ve başkalarınıda beklerim program belirtmesini yada nasıl yapılıdığını anlatmasını.
Örnek vermek gerekirse android işletim sistemlerini etkileyen, Bluetooth güvenlik açığı:

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye :
bir işletim sisteminde açık bulmak için
ileri seviye siber güvenlik uzmanlı gerektiri
ama önceden bulunan açıkları kulana bilirsin
interneten aratarak
iyi forumlar

6 Tem 2021
155
19
33
Merhaba sayın THT üyesi , bu gibi konularda , İşletim sistemi çekirdekleri, işletim sistemi zafiyyetlerini aramak için detaylı bilgiye sahip olmanız gerekir aksi takdirde işletim sistemi zafiyyeti (açığını) bulamazsın , bu konularda siber güvenlik uzmanına danşınız veya onunla birlikte bir eylem gerçekleştiriniz , ama kendiniz zafiyyet taraması yapmak istiyorsanız , İşletim sistemleri nasıl çalışır diye YouTubede temel bilgilere ulaşınız veya forumda detaylı bilgi edinebilirsiniz , iyi forumlar başarılar :)
Örnek vermek gerekirse android işletim sistemlerini etkileyen, Bluetooth güvenlik açığı:

beyler çok tşk son sorularım.
hangi programlarla arayabiliriz? yoksa programı yok mu?
işletim sistemlerinde nasıl açık aranır ile ilgili kaynak atın? hazır açıkları atmayın!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.