Bir Resmin Photoshoplu Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır ?

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
806
Casterly Rock
qludCv.png

YHOrwJ.gif

qludCv.png

Bir Resmin Photoshoplu Olup Olmadığını Nasıl Anlarız ?
Bir resmin photoshop olup olmadığını FotoForensics isimli web sitesi sayesinde tasarım uzmanı olmadan kolayca anlayabiliriz. Resimde nerelerin photoshoplu olduğunu gösteriyor. Tek yapmamız gereken siteye ilgili resmi yüklemek.

gmetnyn.png

qludCv.png

FotoForensics Nasıl Kullanılır ?
  1. İlk adım olarak aşağıda verdiğim linkle ilgili web sitesine giriyoruz.

FotoForensics

VirusTotal

3ky7m8b.png

qludCv.png

2. Daha sonra Photoshop olup olmadığını anlamak istediğimiz resmin linkini "Image URL" yazan yere yapıştırıyoruz. Veya resmi "Upload File" yazan yere yüklüyoruz. Ben örnek olsun diye tamamen photoshoplu bir resim yükleyeceğim.

73jjngw.png

qludCv.png

3. Bize resimde, nerelerin photoshop olduğunu gösteriyor. Ben tamamen photoshoplu bir resim yüklediğim için her yeri gösterdi.

6byonk4.png

raa1eow.png

qludCv.png

zcIPpR.gif

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.