Bir Site Nasıl Hacklenir!(Anlatım)

raper

Yeni üye
14 Şub 2006
18
0
37
SeLamLar arkadaşlar.İLK Önce şunu demeliyim size burada tüm yöntemleri ayrıntılı olarak anlatmayacağım.Basitçe üstünden geçerek web hackte ki kavramları daha iyi anlamanızı sağlayacak bilgiler vereceğim.

Arkadaşlar ilk önce şunu söyleyeyim.Bir web sitesini hacklemek illegal birşeydir ve kanunen yasaktır.Kanunda yöntemiden izinsiz veri koymak gibi geçer ve cezaları vardır.Ve kamu davasına dönüşebilir.
Bunu yazıyorum neden?Çünki bu işleri bilin.Bir risk olduğunu bilin...
İlk önce kendi güvenliğimizi nasıl sağlayacağız.Arkadaşlar size proxy öneriyoruz.Mesela steganos.Bu sizin IP nonuzu belli aralıklarla değiştirir.Zaman aralığını siz değiştirirsiniz.İntenretiniz yavaşlayacaktır.Ya da ADSL de dinamik IP ye geçmişseniz modeminizi resetlemeneiz yeterli olacaktır.
(Not:IPniz sadece farklı görünür değişmez)
Farklı yöntemlerden bahesedeceğim.
1.si admin paneline dalma:
Admin şifresini kırıp panele girer,forumları siler ya da meta çakabilirsiniz.
'.si admin mailini kırarsınız ve şifremi unuttum dersiniz.

Diğer yöntem FTP kırma :
FTP yani File Transport Protocol den siteye yuklemeler yaparız arkadaşlar.
Bir sitenin FYPsini kırarsak siteye indexten virüs atmaya kadar hayal gucumuzun yaratıcılığımızına kalmış.FTPleri hound ve brute forcelarla kırabiliriz.Bunlarla ilgili anlatımlar forumlarda mevcut

Bir başka yol.Exploitler
exploitler vulnerabilities terimiyle kullanılır.yani savunmasızlık.
exploitler bize sitelerin izinlerini gösterir.Ama bu işte yeniyseniz sizin için uygun bir yöntem değildir

XSS
htmlnin açık olduğu sitelerde adminin cookiesini çalarak admin olarak giriş yapmamaızı sağlar bu yöntem.Kodları vardır

Zehir
Bir sitenin izinlerine ulaşmak için kullanabilirsiniz.
Zayıf bir server bulunca da tüm siteleri indirebilirsiniz.
(serverda ki siteleri 3000 SİTE MESELA)

HTML kodu kullanma
Html açık olan sitelerde indeximiz html kodlarıyla çıkarabilir ya da yonlendrime koduyal yonlendirebiliriz.Bunlar da mevcut sitede

DDoS-Flood
sitenin veri tabanına ve bandwithine illegal saldırılar yapmaktır bunlar.
Sİte bir süre kapalı kalabilir ya da serverdan atılabilir

Evet bu kadar.Basitçe üstünden geçmeye çalıştım.
Ayrıntı kullanmadım.Ayrıntılar sitemizde mevcuttur

OnLy

Emektar
26 Ara 2005
837
35
Ötüken
bunlari söylemişşsin güzel fakat yapimini anlatmamişşsin :) arkadaslar yapimini merak eden varsa WebHack e tıklıyabilirler

harddestroy

Yeni üye
27 Şub 2006
7
0
paylaşımın için çook saol exploit lerle hecleemk kolay yani pel exploiti ile ama c yi anlamadım bana yardımcı olabilrmisinz...

ozi

Yeni üye
6 Mar 2006
1
0
arkadaşlar ***.com'u hackliyelim

Edit;

Boyle yaparak sadece reklam yaparsin!

by TheCylient

Moderatör tarafında düzenlendi:

CorsaiR

Emektar
27 Ara 2005
1,228
18
Çekirdekten
harddestroy' Alıntı:
paylaşımın için çook saol exploit lerle hecleemk kolay yani pel exploiti ile ama c yi anlamadım bana yardımcı olabilrmisinz...

exploit bölümündeki c exploitler hakkındaki dökümanlardan yararlanabilirsin

ayrıca only haklı sadece başlıklar verilmiş ayrıntıya inilmeden bence baya yavan bi konu olmuş

0xh2

Yeni üye
24 Haz 2006
6
0
Kardeş Güsel Yasmışsın Ama Ben o Kadar Döküman hazırladım ANlatım yaparkende Program Linkleri Koyarım Sana Öneririm Böyle daha iyi olur bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.