bir wordpress hatası

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Wordpress web siteme ne zaman tema veya plugin yüklemek istesem Şöyle bir hata çıkıyor "Yükleme başarısız: WordPress içerik dizini konumlandırılamadı (wp-content)." nasıl düzeltebilirim ?
yardımınız,emeğiniz,zamanınız ve ilginiz için teşekkürler...

Son düzenleme:
Çözüm
Wordpress web siteme ne zaman tema veya plugin yüklemek istesem Şöyle bir hata çıkıyor "Yükleme başarısız: WordPress içerik dizini konumlandırılamadı (wp-content)." nasıl düzeltebilirim ?
Merhaba,

Bu sorunu wordpress'i silip tekrar yükleyerek çözebilirsiniz. Wordpress dosyalarını wordpress'in kendi sitesinden aldığınızdan emin olun.

Sitenize yüklediğiniz wordpress dosyalarında "wp-includes", "wp-content", "wp-admin" klasörleri bulunmalıdır. Bu klasörlerden wp-admin admin panelini, wp-content site içeriğini, wp-includes ise wordpress'in class tag id gibi attribute değerlerinin tanımandığı bölümdür. Bu dosyaların birinin dahi eksik olması halinde wordpress...

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Selam @illerin beyi öncelikle hatayı bi raz araşırdım. Söylediğim adımları yapıp tekrar dene.
wordpress ana dizindeki wp-config.php dosyasını sunucunuzdan çekip bu dosyanın sonuna aşağıdaki kodları ekleyip sunucunuza yükleyin :

if(is_admin()) {add_filter('filesystem_method', create_function('$a', 'return "direct";' ));
define( 'FS_CHMOD_DIR', 0751 );
}

Sonrasında wordpress in wp-content dizini altındaki plugins,themes dizininin dosya izinlerini 0775 olarak belirleyin.Artık panel üzerinden tema ve eklenti ekleyip güncelleyebilirsiniz.

mesaj alıntıdır.

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Selam @illerin beyi öncelikle hatayı bi raz araşırdım. Söylediğim adımları yapıp tekrar dene.
wordpress ana dizindeki wp-config.php dosyasını sunucunuzdan çekip bu dosyanın sonuna aşağıdaki kodları ekleyip sunucunuza yükleyin :

if(is_admin()) {add_filter('filesystem_method', create_function('$a', 'return "direct";' ));
}

Sonrasında wordpress in wp-content dizini altındaki plugins,themes dizininin dosya izinlerini 0775 olarak belirleyin.Artık panel üzerinden tema ve eklenti ekleyip güncelleyebilirsiniz.

mesaj alıntıdır.
filezilla kullanıyorum sunucumdan nasıl o dosyayı çekeceğim indirerek mi ?

}

mesaj alıntıdır.
dosyayı indirdim ve notpad ++ da açtım o kodu bu şekilde mi yerleştireceğim ?

}

mesaj alıntıdır.
kodu doğru yere mi eklemişim lütfen bakar mısınız

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
Merhaba,

Bu sorunu wordpress'i silip tekrar yükleyerek çözebilirsiniz. Wordpress dosyalarını wordpress'in kendi sitesinden aldığınızdan emin olun.

Sitenize yüklediğiniz wordpress dosyalarında "wp-includes", "wp-content", "wp-admin" klasörleri bulunmalıdır. Bu klasörlerden wp-admin admin panelini, wp-content site içeriğini, wp-includes ise wordpress'in class tag id gibi attribute değerlerinin tanımandığı bölümdür. Bu dosyaların birinin dahi eksik olması halinde wordpress siteniz sorun çıkartacaktır.

Sanırım sizin "wp-content" yani içerik dosyanız eksik bu yüzden belirttiğiniz sorunla karşılaşıyorsunuz. Lütfen yukarıda bulunan wordpress'in kendi sitesinden dosyaları indirip sitenize tekrardan wordpress kurulumu sağlayın.

Filezilla içerisinde "httpdocs" klasörünün içinde bulunması gereken wordpress dosyaları:

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler dilerim :)

Çözüm

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Merhaba,

Sitenize yüklediğiniz wordpress dosyalarında "wp-includes", "wp-content", "wp-admin" klasörleri bulunmalıdır. Bu klasörlerden wp-admin admin panelini, wp-content site içeriğini, wp-includes ise wordpress'in class tag id gibi attribute değerlerinin tanımandığı bölümdür. Bu dosyaların birinin dahi eksik olması halinde wordpress siteniz sorun çıkartacaktır.

Sanırım sizin "wp-content" yani içerik dosyanız eksik bu yüzden belirttiğiniz sorunla karşılaşıyorsunuz. Lütfen yukarıda bulunan wordpress'in kendi sitesinden dosyaları indirip sitenize tekrardan wordpress kurulumu sağlayın.

Filezilla içerisinde "httpdocs" klasörünün içinde bulunması gereken wordpress dosyaları:

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi günler dilerim :)
kendi sitemde sitenin arayüz yani front end kısmına nasıl ulaşıp düzenleyebilirim

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
kendi sitemde sitenin arayüz yani front end kısmına nasıl ulaşıp düzenleyebilirim
Wordpress kurulu bir siteyi düzenlemek için alan adınızın yanına /wp-admin yazmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfadan panel kurulumunu tamamlayıp admin paneline giriş yapabilirsiniz. Admin Panel'inde temanızı (yani site içeriğinizi) düzenleyebilmeniz için dipnotlar bulunur. Dipnotları okumanız halinde panel kullanımını kolayca öğreneceksiniz. Eğer yetersiz gelirse YouTube platformunda wordpress sitenizi nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında videolar bulunmakta.

Örn:
alanadiniz.com/wp-admin

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Son düzenleme:

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Wordpress kurulu bir siteyi düzenlemek için alan adınızın yanınıza /wp-admin yazmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfadan panel kurulumunu tamamlayıp admin paneline giriş yapabilirsiniz. Admin Panel'inde temanızı (yani site içeriğinizi) düzenleyebilmeniz için dipnotlar bulunur. Dipnotları okumanız halinde panel kullanımını kolayca öğreneceksiniz. Eğer yetersiz gelirse YouTube platformunda wordpress sitenizi nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında videolar bulunmakta.

Örn:

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
hayır zaten onları düzenledim de filezilla ile siteme de bağlandım dosyalarına da eriştim ama o dediğiniz düzenlenen yerde bağzı yazılar götürülemiyor onun dosyası nerededir demek istedim ?

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
hayır zaten onları düzenledim de filezilla ile siteme de bağlandım dosyalarına da eriştim ama o dediğiniz düzenlenen yerde bağzı yazılar götürülemiyor onun dosyası nerededir demek istedim ?
Anladım,

Veritabanı kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor, her şeyden önce veritabanı kurulumunu eksiksiz yaptığınızdan emin olun. FileZilla'ya yüklediğiniz wordpress dosyalarından "wp-config.php" dosyasını bulup sağ tıklayın ve düzenleyin. Oradaki DB_NAME, DB_USER, DB_PASSWORD, DB_HOST gibi değerlerin doğru olduğunu teyit edin.

Eğer kontrolleri sağladıysanız ve bir sorun bulamadıysanız aşağıdaki adımları izleyin:

1-
wordpress admin paneline girip soldaki panelden "görünüm" yazısının üzerine gelin. Açılan yeni panelden "temalar" yazısına tıklayın. Çıkan sayfada herhangi bir temanın yüklü ve aktif olduğunu kontrol edin. Eğer herhangi bir tema göremiyorsanız "Yeni Tema Ekle" kısmından ücretsiz bir tema ekleyip aktif edin.

2- Tekrardan soldaki panelden "görünüm" yazısının üzerine gelip, açılan yeni panelden "özelleştir" yazısına tıklayın.

Eğer "özelleştir" kısmında beyaz bir sayfayla karşılaşyorsanız:
Aşağıdaki sitelerde bulunan "beyaz sayfa hatası" bölümüne bakınız.

Eğer "özelleştir" kısmında siteniz görünüyor, fakat siteye giriş yaptığınızda beyaz sayfa ile karşılaşıyorsanız:
Aşağıdaki sitede bulunan 4. sorunun çözüme bakınız.

Umarım bu yazım size yardımcı olur :)

illerin beyi

Katılımcı Üye
2 Mar 2021
971
92
Anladım,

Veritabanı kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor, her şeyden önce veritabanı kurulumunu eksiksiz yaptığınızdan emin olun. FileZilla'ya yüklediğiniz wordpress dosyalarından "wp-config.php" dosyasını bulup sağ tıklayın ve düzenleyin. Oradaki DB_NAME, DB_USER, DB_PASSWORD, DB_HOST gibi değerlerin doğru olduğunu teyit edin.

Eğer kontrolleri sağladıysanız ve bir sorun bulamadıysanız aşağıdaki adımları izleyin:

1-
wordpress admin paneline girip soldaki panelden "görünüm" yazısının üzerine gelin. Açılan yeni panelden "temalar" yazısına tıklayın. Çıkan sayfada herhangi bir temanın yüklü ve aktif olduğunu kontrol edin. Eğer herhangi bir tema göremiyorsanız "Yeni Tema Ekle" kısmından ücretsiz bir tema ekleyip aktif edin.

2- Tekrardan soldaki panelden "görünüm" yazısının üzerine gelip, açılan yeni panelden "özelleştir" yazısına tıklayın.

Eğer "özelleştir" kısmında siteniz görünüyor, fakat siteye giriş yaptığınızda beyaz sayfa ile karşılaşıyorsanız:

evet özelleştire girebiliyorum beyaz ekran da gelmiyor ama o yazıları yine silemiyorum daha doğrusu silecek bir yer yok nasıl silebilirim ? bunun bir index html dosyası filan var mı ? hangi konumdadır?

Anladım,

1-

sorunu çözdüm kendim temalardan manual olarak indexi buldum ve sonuna kadar sadeleştirdim ve o yazılar gitti ama bir sorum daha var bu resimde görüldüğü gibi bir yazı var sitemde hostu aldığım sitenin birşeyi

nasıl onu sitemden silebilirim onun da bir dosyası var mıdır ? nerededir ?

livcon

Üye
21 Tem 2021
155
87
21
sorunu çözdüm kendim temalardan manual olarak indexi buldum ve sonuna kadar sadeleştirdim ve o yazılar gitti ama bir sorum daha var bu resimde görüldüğü gibi bir yazı var sitemde hostu aldığım sitenin birşeyi

nasıl onu sitemden silebilirim onun da bir dosyası var mıdır ? nerededir ?
Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmamıştım o yüzden bilmiyorum, hosting firmasının destek ekibine mesaj atmanızı tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.