birgün içimden gittin anladımmm

asi_kız

Uzman üye
17 Eyl 2006
1,483
28
Bir gün içimden gittin* anladım. Nereye gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin* hangi havayı soluduğun* hangi şehrin* hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait* seninle gitmişti.

Renklerim* ruhumdaki yaz* güneşim gitmişti.


“Bana kalan*
Beni kalansız bölen bu şehir.
Ah! bu şehir* yalan şehir”


demek isterdim; ama yalan olan sendin. Benim yarattığım* inanmak için yıllarımı harcadığım kocaman bir yalandın sen. Gerçek olduğunu gördüm. Sen gittin...

Aslında içimden giden sevgili değildi. Ben sadece* yalanıma inanmıştım. O* gerçekti... Aşk bitmişti. Düşünüyorum da acaba aşk* ruhumuzun derinliklerinde yaratılan koca bir yalan mı? Şiirde* müzikte ya da sözde* nerede aşk varsa orada bir de yalan yok mu? Aşk ve yalan* güzel ile çirkin* iyi ile kötü gibi birbirini besleyen* değiştiren ve dönüştüren; biri olmadan diğeri varolamayan ya da anlamsız kalan evrimin temel dinamiklerinden ikisi olabilir mi? Ya da aşk* yalana sesdeş mi? “Seni seviyorum” derken* aslında içimizde yarattığımız en güzel yalana övgüler mi düzüyor* kendimize olan hayranlığımızı mı dile getiriyoruz?

“Bir gün içimden gittin* anladım.”


Aşk* uydurduğumuz en güzel yalan! Ve aşk* yalan varsa aşktı.


İnsanın doğasında var. Doğrular ne kadar da az cezbeder bizi. Yasaklı ya da yanlış ne varsa* yaptıklarımız hanesine yazmak isteriz. Durduralamaz bir dürtüdür bu. Yalanı bazen istem dışı kullanırız. Söyleyen biz değilizdir ama* söyleten ta kendimizdir.

İçimizdeki yasaklı kimliktir O:


Mülkiyet duygusu ve egosu olağanüstü gelişmiş; ihtiraslı* doyumsuz ve aşka her zaman hazır. Pembedir* mavidir ve daha çok kırmızı. Cıvıl cıvıldır* yerinde duramaz. Yaz gibidir: Islak ve sıcak. Zaafları vardır* yasak ve güzel olan herşeye. O cennetteki en güzel meyveyi tadan* ilk ihaneti gerçekleştirendir. Kısacası O* yaşayan tarafımızdır. En güzel anılarımız* en heyecanlı anlarımızdır...

Bir gün içimden gittin* anladım. Nereye ve neden gittiğin değildi önemli olan... Kiminle gittiğin* hangi havayı soluduğun* hangi şehrin* hangi sokağında yürüdüğün önemli değildi. Sen içimden gitmiştin... İçimde ne varsa bana ait* seninle gitmişti.

Renklerim* ruhumdaki yaz* güneşim gitmişti.
 

HaniBaLL

Katılımcı Üye
18 Ağu 2006
607
2
34
Amasya
ve gitti olay bu kadar dimi abla bi de yeri hemen dolsa o kadar güzel olacakki
paylaştığın için saoğul gine götürdün beni bi yerlere
 

HaniBaLL

Katılımcı Üye
18 Ağu 2006
607
2
34
Amasya
kardesim sinan bi kaç gün belki de daha uzun bi süre giremicek ama ben onunla kaldıım yerden dvm edecem tüm bilgiler bende de var :)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.