Birinin ipsini buldum neler yaparım

N!ght

Yeni üye
19 Tem 2022
10
0
Selam üstlerim devrelerim konu başlığına ne yazsam bilemedim
Sorunum arkadaşım tehdit ediliyordu bende iplogger vasıtasıyla zararlı link yolayıp ip adresini ve konumunu öğrendim ne ler yapabilirim ddos atmayı denedim işe yaramadı

Hayzadxx

Katılımcı Üye
27 Haz 2022
400
112
Sorunum arkadaşım tehdit ediliyordu bende iplogger vasıtasıyla zararlı link yolayıp ip adresini ve konumunu öğrendim ne ler yapabilirim ddos atmayı denedim işe yaramadı
Kardeşim keşke onun yerine trojan fln ataydın ip ten fazla bisi yapamazsın

QuadraT.

Yeni üye
17 May 2022
8
1
Dostum bu konudan forumda çok fazla fazla var zaten, ip ile çok bişey yapamazsın modemi kapat aç yapınca değişebilen birşey, belki gözünü korkutursun o ayrı.

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Sanırım çok video,film izlemişsin öyle ipden ddos olayları falan bu işleri bırakıp kodlama öğrenmeni tavsiye ederim başlangıç olarak Pythonu şiddetle tavsiye ederim.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,293
900
ANKARA
IP adresleri ile çok bişey yapamazsınız. Kişinin IP'si elinizdeyse oturduğu şehri veya ülkeyi bulabilirsiniz fakat tam konumunu bulamazsınız. Benim IP bilgilerimde ilçe bilgilerimde çıkıyor.

N!ght

Yeni üye
19 Tem 2022
10
0
Değerli arkadaşlar Karşı taraf pc değil pc olsaydı zaten virüs kullanarak sızardım ama telefon ona yutturmam biraz zor apk dosyayı resime çevire biliyorsak yutma şansı var bununla ilgili konu varsa bana atarsanız sevinirim dikkate aldığınız için teşekkürler

24 Tem 2022
80
34
United States

“Başkası IP Adresimi Ele Geçirdi Bununla Neler Yapabilir?”

IP Adresi ile normal şartlar altında hiçbir şey yapılamaz. Yani ip adresinize sahip olan biri telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki fotoğrafları, size ait kişisel bilgileri elde edemez. İp adresi servis sağlayıcının (telefon için turkcell, avea, vodafone, bilgisayar için ttnet, superonline vs.) size verdiği ve sürekli değiştirdiği bir numaradır. Bu numaranın amacı internete çıkmanız içindir. Başka bir işe yaramaz. Zaten ip adresinizi kim alırsa alsın sadece alan kişi için boş bir numaradan ibarettir.

Bu nedenle korkulacak bir şey yok. Siz birisine mail attığınızda, bir web sitesine girdiğinizde, bir yorum yazdığınızda otomatik ip adresiniz kaydedilir veya kaydedilebilir. Mesela bana gönderilen bu mailin ileti kaynağına baktığımda gönderenin ip adresi görünmektedir. Aynı şekilde benim gönderdiğim bu gelen maile yazdığım cevap yazıda da benim ip adresimi görebilirsiniz. Hatta ip adresinizi dilerseniz VPN denilen programlarla farklı ülkedeymiş gibi gösterebilirsiniz. Bunun daha çok yasaklı sitelere girmek isteyenler kullanmaktadır. Kısaca ip numarasının çok bir önemi yok.

İp adresinin daha çok kullanıldığı yerler adli makamlar veya kamu kurumları diyebilirim. Örneğin siz bir sitede yorum yaparak birisine hakaret ettiniz ve bu kişi size dava açtı. Savcılık veya ilgili makam yorum yaptığınız siteden IP adresini ister. Ardından oradaki IP adresinin kime ait olduğunu telekoma sorar. Telekomda der ki der ki ben bu ip numarasını şu tarihte şu saatte falanca kişiye tahsis etmiştim ve size dava açılır. :)) özetle olay bu. Tabi bunun istisnası VPN kullanımıdır ki bu detaya fazla girmeyeceğim.

Özetle; elimde IP Numaranız/Adresiniz var diyen kişiler genellikle boş, işe yaramaz ve korkutmaktan başka amacı olmayan tiplerdir. Bu kişilere kesinlikle itibar etmemeniz öneriyorum. Dediğim gibi IP numarası/adresi ile HİÇBİRŞEY YAPILAMAZ!

AALMİLA

Yeni üye
27 Kas 2022
19
0
Arkadaşlar merhaba bu konuda bir soru sormak istiyorum İnstagram hikayelerde iplogger linki paylaşınca Topluluk kurallarına aykırı diye paylaşmamıza izin vermiyor. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.