Birkaç yararlı bilgi !!!

GICIKX

Uzman üye
2 Ocak 2007
1,074
9
Arkadaşlar bunlar belki forumda vardır. Eğer varsa kusura bakmayın ben görmedim.

Değiştirilemeyen Başlangıç Sayfasını Değiştirmek
çalıştır > regedit > hkey_current_user software >microsoft >internet explorer >main >start page
bu değere adresi yazın trojanden dolayı değişmeyen sayfayı değiştirin...

Program ekle kaldırdan Silinemeyen Klasörleri Silmek
çalıştır >regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft >Windows > CurrentVersion >Uninstall

Başlattan Kapanmayan Bilgisayarı Kapatmak
baslat/calistir/regedit i aciyor duzen menusunden bul diyoruz ve ardindan "powerdownaftershutdown" yazin ve arama butonuna basin. buldugu kayiıt anahtariınin uzerine cift tiklayin ve oradaki degeri "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

veya bu yolu izleyin;
hkey_local_machine\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon klasorundeki, sag tarafda yazili olan "powerdownaftershutdown"a cift tiklayin ve degerini "1" yapip bilgisayari yeniden baslatin.

denetim masasindan "guc secenekleri"ne cift tiklayin acilan pencerede "apm" diye bir sekme varsa orayada tiklayin, apm secenegini etkinlestir ve tamam ile onaylayin.

yani denetim masası/guc secenekleri/apm/apm secenegini etkinlestir.
yada biostan gelismis guc yonetimini acacaksiniz. ve bilgisayarinizin bir daha kapanmama gibi bir problemi kalmiyacaktır..

kolay gelsin. Umarım bu bilgiler yardımcı olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.