Çözüldü Bu Hacklenmekmi?

Emirreiss

Üye
10 Tem 2021
211
19
21
Selamlar
Cihazımda Sürekli konum işareti çıkıyor cihazı fabrika ayarlarına döndürsem bile çıkıyor hiç bir uygulama yüklü olmamasına rağmen yeniden başlayana kadar gitmiyor ve çok çabuk ısınıyor batarya deggismenise rağmen sarji hızlı bitiyor ve şarjda ısınıyor ve wifi kendi kendine koyuyor otomatik bağlanmıyordu üstelik otomatik bağlan tuşu açık olmasına rağmen ben

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üye:

Bôyle bir hacklenme duymadım yani hacklenme ihtimaliniz olmaz fakat telefonunuza büyü bir virüs yüklemiş ihtimalin yüksek . Telefonunu bir virüs taramasından geçir konum işareti çıkıyor demenden birşey anlamadim ekran fotosu atarsan sevinirim ısınmasının sebebide işlemcisini çok zorluyosundur veya ömrünü bitirmişsindir

Emirreiss

Üye
10 Tem 2021
211
19
21
Merhaba değerli üye:

Bôyle bir hacklenme duymadım yani hacklenme ihtimaliniz olmaz fakat telefonunuza büyü bir virüs yüklemiş ihtimalin yüksek . Telefonunu bir virüs taramasından geçir konum işareti çıkıyor demenden birşey anlamadim ekran fotosu atarsan sevinirim ısınmasının sebebide işlemcisini çok zorluyosundur veya ömrünü bitirmişsindir
Cihaz daha 3 aylık ve defalarca kez fabrika ayarlarına döndürdun şarj işaretinin yanında konum simgesi çıkıyor

DarkNESS90

Üye
23 Ocak 2019
131
8
dust_2
Selamlar
Cihazımda Sürekli konum işareti çıkıyor cihazı fabrika ayarlarına döndürsem bile çıkıyor hiç bir uygulama yüklü olmamasına rağmen yeniden başlayana kadar gitmiyor ve çok çabuk ısınıyor batarya deggismenise rağmen sarji hızlı bitiyor ve şarjda ısınıyor ve wifi kendi kendine koyuyor otomatik bağlanmıyordu üstelik otomatik bağlan tuşu açık olmasına rağmen ben
Telefonunuz çakma ve ucuzsa,geneli öyledir der geçerim ama orjinal ve sağlam kalite de olup bu durumu yaşıyorsan virüs yemiş olabilirsin.Tavsiyem telefonuna antivirüs yükleyip taratman.Hacklenmek ayrı birşey olduğu için buna kesin karar veremeyiz.

Emirreiss

Üye
10 Tem 2021
211
19
21
Telefonunuz çakma ve ucuzsa,geneli öyledir der geçerim ama orjinal ve sağlam kalite de olup bu durumu yaşıyorsan virüs yemiş olabilirsin.Tavsiyem telefonuna antivirüs yükleyip taratman.Hacklenmek ayrı birşey olduğu için buna kesin karar veremeyiz.
Telefon orjinal turkcellden aldim Kaspersky Avast Avg eset malwarebytes ile tarattım temiz çıktı

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Selamlar
Cihazınıza " Format Atın " Veya
Bir Virüs Tarama Programı İndirin.

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
Kaç kez formatladım ve virüs programı indirdim ama sonuç ayni
Sayın Emirreis telefonun konumun kendiliğinden açılması kendiliğinden uzaktan kullanışması gibi bir takım şeyler hacklenmiş olabilme ihtimalini arttırır ama hacklenmekten ziyade herhangi bir virüs bulaşmışda olabilir bunun için telefonunun IMEİ lini değtirip güzel bi vpn kullanırsan bi değişme olabilir ama şunu tekrar söyliyimki hacklenme ihtimalinde var bu yüzden o telefona önemli bilgilerini koymamanda fayda var. İnşallah yardımcı olmuşumdur🇹🇷

Emirreiss

Üye
10 Tem 2021
211
19
21
Konum acilip kapaniyosa durmadan hacklenmis olmasi yuksek hacklendiginde genelde konum acilip kapanir disardan erisim saglamak icin
Yok sadece cihazı formatladıgim zaman geliyor yeniden başlattıktan sonra gidiyor sadece formatladigim zaman geliyor

Samsung Galaxy A12
Telefon modelini yazsan ismini cinsini

Sayın Emirreis telefonun konumun kendiliğinden açılması kendiliğinden uzaktan kullanışması gibi bir takım şeyler hacklenmiş olabilme ihtimalini arttırır ama hacklenmekten ziyade herhangi bir virüs bulaşmışda olabilir bunun için telefonunun IMEİ lini değtirip güzel bi vpn kullanırsan bi değişme olabilir ama şunu tekrar söyliyimki hacklenme ihtimalinde var bu yüzden o telefona önemli bilgilerini koymamanda fayda var. İnşallah yardımcı olmuşumdur🇹🇷
Yok sadece cihazı formatladıgim zaman geliyor yeniden başlattıktan sonra gidiyor sadece formatladigim zaman geliyor

Toolbrowser

Uzman üye
10 Tem 2021
1,064
649
42
Sayın üye konum işareti sürekli kapattığın halde açılıyorsa ve telefonunda aşırı ısınma varsa bataryayı değiştirdiğin halde yine ısınma yapıyorsa muhtemelen bir uygulama yükledin ondan olabilir. Savcılık tarafından teknik takipte de olabilirsin

Emirreiss

Üye
10 Tem 2021
211
19
21
Sayın üye konum işareti sürekli kapattığın halde açılıyorsa ve telefonunda aşırı ısınma varsa bataryayı değiştirdiğin halde yine ısınma yapıyorsa muhtemelen bir uygulama yükledin ondan olabilir. Savcılık tarafından teknik takipte de olabilirsin

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
10
Sadece fformatladığın zaman çıkıyorsa bence bir şey yok. Ama garantisi bittiyse veya umursamıyorsanız rom atmayı deneyebilirsiniz. Belki bu şekilde çözülür fakat önermiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.