C#'da ping atma programı yapımı

By-Kararuh®

Uzman üye
30 Tem 2012
1,987
2
Merhaba Arkadaşlar . Başlıkta da belirttiğim gibi bir ping atma programı yapacağız . Şimdi bazı arkadaşlarımız "Ne gerek var ping programına nasıl olsa cmd var." diyecek ama cmd'de bu kadar kolay değil . Yok site İP'sini bul yok site ip'sini gir yok -t yok -l yok değeri oooo uzun iş . Ama bu programda sadece sitenin adresini giriyorsunuz o size hem ip'sini buluyor hem de ping atıyor . Evet daha fazla uzatmadan yapımına başlayalım .

Yeni bir proje açalım . Açtıktan sonra gerekli materyallerimizi ekleyelim . Materyaller :
2 Buton (Başlat,Durdur)
2 Textbox(1.si site , 2.si sonuç için )
İsteğe bağlı label (Etiket için )
1 Tane de timer
2.textbox'un multiline özelliğini true yapın ve büyütün .

Ben böyle yaptım siz daha güzelini yapabilirsiniz .
32080a9d1aac9a30d3e775d9deded6ba.png

Şimdi kodlara geçelim . İlk önce using kodlarının olduğu yere şu kodu yazalım
Kod:
using System.Net;
using System.Net.NetworkInformation;
Bu kodu yazdıktan sonra "public partial class Form1"'in içine şu kodu yazalım
Kod:
Ping p = new Ping();
int sayac;
Şimdi butonların kodlarını yazalım .
Buton 1'e yani başlat butonuna şu kodu yazalım
Kod:
timer1.Start();
sayac = 0;

Buton 2'ye yani durdur butonuna şu kodu yazalım
Kod:
timer1.Stop();

Şimdi en önemli olan yere yani timer'a gelelim . Timer'a da şu kodu yazalım
Kod:
sayac++;
                if (sayac < 10)
                {
                    string a, b, c;
                    PingReply pr = p.Send(textBox1.Text);
                    a = pr.Status.ToString();
                    b = pr.Address.ToString();
                    c = pr.RoundtripTime.ToString();
                    textBox2.Text += string.Format("Sonuç : {0} {1} -> {2} ms.{3}", a, b, c, Environment.NewLine);

Eveeeet . Ping programımız hazır . Artık textbox1'e siteadi. com olarak yazıp ping atmaya başlıyoruz . Textbox2'de de sonucu ve ip'yi gösterir . Zaten programı yapıp denerseniz göreceksiniz ama ben yine de yapılmış halinden de bir fotoğraf atayım .
1fbffab24815b14ffdf811611bb6da48.png

İşte oldu :) Bir sorununuz olursa yardımcı olurum . Source vermiyorm çünkü zaten kodlar benden birazda sizin emeğiniz olsun :) Emeğiniz olsun arkadaşlarınıza dağıtır ben yaptım dersiniz :)

Alıntı Değildir !!!

Son düzenleme:

glas95

Üye
23 Ocak 2012
191
0
Arkadaşım Teşekkurler Keşke Herkes Boyle Anlatım Yapsa Saol Emege ssaygım sonsuz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.