C Programlama Dili ile Vücut Kitle İndexi Hesaplama - Rekürsif

SoldieR 57

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
954
6
ك*
C dilinde soruları atacağım çözümleri chegg sitesinde var ama ücretli berki birilerine ilerde lazım olur iyi forumlar.

Boy ve kilo bilgisini alarak vücut kitle indeksini hesaplayan kitleIndeksisimli bir fonksiyon yazınız. Bu fonksiyon aşağıda verilen tabloya göre değer döndürmektedir. Yazdığınız fonksiyonu main fonksiyonunda çağırarak kullanın ve bir program yazınız. Programın örnek çalışması şekilde verildiği gibi olmalıdır. Vücut kitle indeksi hesabı aşağıda verilmiştir.

Write a function named bodyIndexthat computes body mass index by taking height and weight information. Write a program that calls the function in the main. The sample output of the program should be as it is given.

𝑉ü𝑐𝑢𝑡𝐾𝑖𝑡𝑙𝑒𝐼𝑛𝑑𝑒𝑘𝑠𝑖=𝑘𝑖𝑙𝑜/𝑏𝑜𝑦'2

Vücut Kitle İndeksi Fonksiyon Dönüş Değeri Durum
0-18 1 Zayıf
19-25 2 Normal
26-30 3 Kilolu
>30 4 Obez


Kod:
#include<stdio.h>
int kitleindex(float b,int k){
  
  int index=k/(b*b);

  if(index<18){
  return 1;
  }
  else if(index<25){
  return 2;
  }
  else if(index<30){
  return 3;
  }
  else{
  return 4;
  }
}
int main(){
  float boy;
  int kilo;
  printf("boy giriniz:");
  scanf("%f",&boy);
  printf("kilo giriniz:");
  scanf("%d",&kilo);
  int deg = kitleindex(boy,kilo);
  
  if(deg==1){
  printf("zayif");}
  else if(deg==2){
  printf("normal");}
  else if(deg==3){
  printf("kilolu");}
  else {
  printf("obez");}
  
}
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.