Çalınan kimlik bilgileri ile neler yapılabilir?

mstbrk

Yeni üye
9 Ara 2020
1
0
Merhaba arkadaşlar bugün başıma gelen bir olayı anlatacağım,

Eski bir arkadaşla tartıştık ve bu arkadaş tanıdıklarıyla beraber bir şekilde aile soy ağacımı , kimlik bilgileri , ev adresleri , telefon numaraları gibi
bilgileri çekmiş ki ben bunun e devletten çekildiğini düşünüyorum. Benim hakkımda bildikleri şeyler sadece adım soyadım ve telefon numaramı biliyordu. Bu kişiler bu bilgileri ile tehlikeli bir şeyler yapabilir mi? Şu saatten sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Başıma ilk defa böyle bir olay saçma bir olay geliyor saçma sapan tehditler ediyorlar. Bana bu bilgileri çaldıklarını Britanya kayıtlı bir numaradan attılar şikayette de bulunabileceğimi sanmıyorum . Forumda yeniyim yanlış yere açtıysam özür diliyorum.

Son düzenleme:

Suvarii

Yeni üye
27 Kas 2020
37
0
Merhaba;
Öncelikle arkadaşım dediniz tüm bilgileri zaten sizde mevcuttur en yakın savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun en mantıklı yapılacak hareket budur gidip boşuna karşınızdakiyle sözlü veya fiziksel tartışmaya girmeyin zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır.
Diğer sorunuza gelirsek Kimlik Numarasıyla çeşitli işlemler yapılmaktadır ancak uğraşacak kadar husumetiniz var mı? Kolay işlemler değildir ki bence en fazla yapacağı şey numaranızı sağa sola çeşitli web sitelerine dağıtacaktır.

İyi Forumlar.

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,kimlik bilgileriniz bankacılık işlemlerinde bazı internet sitelerinde kısacası her türlü işlemler de kullanılabilecek potansiyele sahip çalan kişi veya kişileri hemen şikayet etmenizi kimliğinizin çalındıgını belirtmenizi tavsiye ederim,iyi forumlar dilerim

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
967
79
Öncelikle Arkadaşlarımın Dediği Gibi Suç Duyurusunda Bulunun ancak ek olarak banka hesap şifreniz, sosyal medya hesap vb, şifreleriniz ele geçirdiği bilgilerse veya benzerse önce bu şifreleri değiştirin.
Genellikle kullanıcıların çoğu şifrelerini tel no veya tc gibi şifreler yapar

OrhanSalvo

Üye
29 Haz 2015
142
3
𝑀𝑒t+
Merhaba arkadaşlar bugün başıma gelen bir olayı anlatacağım,

Eski bir arkadaşla tartıştık ve bu arkadaş tanıdıklarıyla beraber bir şekilde aile soy ağacımı , kimlik bilgileri , ev adresleri , telefon numaraları gibi
bilgileri çekmiş ki ben bunun e devletten çekildiğini düşünüyorum. Benim hakkımda bildikleri şeyler sadece adım soyadım ve telefon numaramı biliyordu. Bu kişiler bu bilgileri ile tehlikeli bir şeyler yapabilir mi? Şu saatten sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Başıma ilk defa böyle bir olay saçma bir olay geliyor saçma sapan tehditler ediyorlar. Bana bu bilgileri çaldıklarını Britanya kayıtlı bir numaradan attılar şikayette de bulunabileceğimi sanmıyorum . Forumda yeniyim yanlış yere açtıysam özür diliyorum.
Kankam Şüphelelerinde Kuşkucu Olabilirsin Ama 22'ci Yüz Yılda Teknolojinin Geliştiği Bi Çağda Kolay Kolay Birşey Yapabiliceklerini Düşünmüyorum Böyle Bir Durumda Suç Duyurusunda Bulunman Tamamanen Senin Vicdanına Kalmış Haklar Senden Yana...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.