çalışma sıklığı nasıl olmalı?

C-137

Katılımcı Üye
6 May 2022
286
70
merhaba doslarım hocalarım bugün sizlerden kendimce çok ciddi bir konuyu konuşmak istiyorum ben son 10 gündür günde 2 3 saat kestirmeler ile çalışıyorum araştırıyorum fakat bu son günler ayağa kalkıp su alacak kadar halim bile kalmadı ayrıca sol kulağımda çınlama var geçte olsa bu çalışma düzeninin zararlı olduğunu anladım fakat hem zamanımı verimli geçirip hemde fiziksel olarak enerjik kalmam için bir çalışma sıklığı önerir misiniz?

BÖRÜ'

Uzman üye
12 Mar 2019
1,195
1,115
JİGK
Merhabalar,
Çok çalışmanız güzel bir şey fakat uykusuzluk yaşandığında hiç bir şekilde yeteri kadar verim alamayacaksınız ek olarak anlattığınız gibi sağlık sorunları ile karşılaşacaksınız. 8-10 saat arası çalışma yeterlidir bence. Unutmayin ki her şeyin fazlası zarar.

LOEN

Katılımcı Üye
24 Mar 2022
408
504
offset
gündü 2-3 saat hedef koymaktansa verimli çalışmaktan yanayım. tabii plan önemli ama yorgunum, bu gün 2 saat çalışmalıyım diye kendinize zarar verersiniz.

ZiFiЯ

Uzman üye
15 Kas 2021
1,110
875
Teşkilat
Öncelikle merhaba değerli üye;
Ben günde 4 saat bilgisayar ile çalışıyorum saat 20:00 dan 00:00'a kadar ve son 3 aydır böyleyim ilk başlarda bende senin gibiydim enerjim bitiyordu çok halsiz kalıyordum ama 1 ay içinde buna alışıyorsun tabi düzenli olarak. Yani uyku saatin hep aynı olsun 00:00'a kadar çalış 1 de de uyu ve bunu böyle 1 1.5 ay süreçle tekrarlayıp kendini bu düzene alıştırman lazım. Baktın saat 1 den önce uykun gelmeye başladı bir naneli şeker at bu sana tavsiyemdir 😉
İyi Forumlar Dilerim 🙂

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
248
21
Kali Linux
MERHABA DOSTUM
SEN YARDIM AÇAR AÇMAZ GELDİM :)

5aE7rL.png

Tabikide.

KURAL 1:
Öncelikle Kendine Zaman Aralıkları Belirle Önemli Olan İşlerini Her Zaman Önce Yap

Ders , Kitap Okuma , Ekmek Alma , Okula Gitme , Dershaneye Gitme vb. İşlerini Her Zaman İlk Yap

En Son Oyununu Oyna , Televizyonunu İzle , Arkadaşlarınla Gez Emin ol ki o kadar zevkli gelecekki ve vicdan azabı çekmeyeceksin.

KURAL 2:
Beyninde bitirmen lazım bende plan var ancak ben uymuyorum çünkü beynimde plan yok -_-

KURAL 3:
Çalışma Sıklığını Sen Belirle Sabah Kalktım İlk İşim Spor Yapmak 1 Saat Sonra Ders Yapmak Ardından Bilgisayar Başına Geçmek Gibi Şeyleri Kendi Beyninde Tasarlaman Gerekir.

TAVSİYE :

BEYİN İÇİN KAFEİN OMEGA 3 FOLİK ASİT MUAZZAMDIR. ALMANI TAVSİYE EDERİM
SUDOKU BULMACA SATRANÇ BENZERİ OYUNLARDA OYNARSAN BEYNİN SAĞLIKLI ÇALIŞIR.
EN ÖNEMLİSİ DÜZENLİ VE VERİMLİ UYKU

BUNLARI YAPTIN MI SENDEN KRALI YOK ;)

UNUTMAKİ BİR YARDIM UZAĞINDAYIZ :)

▂ ▄ ▅ ▆ ▇ █ MODERATÖR ASİSTAN █ ▇ ▆ ▅ ▄ ▂

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.