Canon 600D netleme problemi?

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
Arkadaşlar merhaba ben Veli, kendime bir makine aldım Canon EOS 600D işte birkaç gündür kurcalıyorum falan tek yaşadığım sorun kamerayı bir yere koyup geri sayım açıyorum karşısına geçiyorum fotoğraf net çıkmıyor hep bulanık. Bunu nasıl çözebilirim acaba?

EOS_600D_Default_tcm123-932871.jpg

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World
Merhaba,

Bulanık ise odaklama yapmıyor makinanız. Bunun da sebebi ==> Mercek önüne gelen toz zerrecikleri olabilir. Dıştan merceği silmek yetersiz olabilir. Bir fotoğrafçıya götürüp içten de temizletmeniz gerekir.

Bilginize,

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World
Tekrar Merhaba,

Mutlaka bir profesyonele göstermenizde yarar var. Aksi halde ürün ayıplı olabilir. O zaman da garanti şartları devreye girer.

Bilginize,

26 Haz 2016
2,818
596
Farklı mod seçenekleri var sol üstte dönen bir ayar bölümü var oradan uygun olan seçeneği bulman gerekiyor. Otomatik moda aldın ise sorun çıkmaması gerekiyor. Bence tam olarak kullanmayı bilmemen ile alakalı gibi. Bende de var kardeşimin kullanıyorum ben de arada sırada. Pek çok değişik değişik ayarları var yavaştan öğreniyorum...

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
918
502
evet hocam, çünkü manuel nasıl kullanılıyor anlamadım bir türlü odak almayı beceremedim. telefonu normal koyup kendimi çekiyorum net sorunsuz ama makinede bu mümkün değil sanırım anladığım kadarıyla
MF moduna alıp görüntüyü bulanıklaştırıp yeniden AF moduna alarak deklanşöre yarım bastığınızda görüntü netleşiyor mu diye dener misiniz? Olmazsa sonra başka fikir yürütmeye çalışalım. Markanın mail adresine ulaşın isterseniz varsa. Eğer ikinci else bazı parçaların temizliği de yapılabilir, cevabınıza göre o konuda da bir şeyler yazacağım. Ayrıca fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi?

Veli BLOD

Üye
13 Ocak 2019
170
6
Darende
MF moduna alıp görüntüyü bulanıklaştırıp yeniden AF moduna alarak deklanşöre yarım bastığınızda görüntü netleşiyor mu diye dener misiniz? Olmazsa sonra başka fikir yürütmeye çalışalım. Markanın mail adresine ulaşın isterseniz varsa. Eğer ikinci else bazı parçaların temizliği de yapılabilir, cevabınıza göre o konuda da bir şeyler yazacağım. Ayrıca fabrika ayarlarına döndürmeyi denediniz mi?
hocam dediğinizi yaptım ve oldu şuan sorunsuz odak alıyor ama hala çözemediğim birşey var o da geri sayacı başlatıyorum kendimi çekmek için kameranın karşısına geçince arka plan net ben hep bulanık onu nasıl çözeceğim teelfonumda gayet net ve sorunsuz çıkarken aynı yer aynı ortam da kamera bulanık illa ki başka birinin mi çekmesi gerekiyor.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,927
16
php island
hocam dediğinizi yaptım ve oldu şuan sorunsuz odak alıyor ama hala çözemediğim birşey var o da geri sayacı başlatıyorum kendimi çekmek için kameranın karşısına geçince arka plan net ben hep bulanık onu nasıl çözeceğim teelfonumda gayet net ve sorunsuz çıkarken aynı yer aynı ortam da kamera bulanık illa ki başka birinin mi çekmesi gerekiyor.
derinlik ile iligli bir konuydu sanırım o, kameranın önünce çevirince odağı değiştiren bir halka olması lazım emin değilim. baya oldu kullanmayalı, onunla oynayınca odağını size çevirebilirsiniz. Diğer arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilir. Onun bir ayarı vardı.

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
918
502
Hocam normal otomatik modda anında odaklayıp çekebiliyorum ama sorunsu

Makineniz ikinci el mi acaba

'Rio

Katılımcı Üye
25 Haz 2021
567
150
C:\System32
Merhaba, internette biraz araştırma yaptıktan sonra birçok kişide böyle bir sorun olduğunu gördüm şu şekilde çözmeyi deneyebilirsin;

"artık darbe mi yedi ne oldu ise otomatik olarak odaklanamıyordu. kamera. eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsanız. deklanşöre yarım basarak normalde otomatik odaklamayı yapmasını beklerken lensi nazik bir şekilde bir süre çekin ve çıt sesini duyduğunuzda tekrar odaklanmaya başlayacaktır."

Kaynak: Canon EOS 600D 18-55mm DC Otomatik Odaklama Problemi Auto Focus Sorunu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.