CDMenu Small Edition 2.20.00

GeNeRaL-33

Uzman üye
19 Tem 2007
1,369
36
255.244.233.1

Şirket sunumu, ürün katalogu, bilimsel inceleme, reklam, resim gösterimi ya da buna benzer çeşitli tanıtımlar için CD-ROM'unuzun otomatik olarak (autorun) çalışmasını sağlayan bir programdır. Otomatik oynama özelliği sayesinde CD'niz hemen başlatılır. Programın editörü WYSIWYG (ne görüyorsanız onu alırsınız) tarzda olduğu için zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde programı kullanabilirsiniz. CD'leriniz için otomatik olarak başlayan (autorun) menüler hazırlamaya yarayan bir programdır.

Özellikler:
# Bütünleşik AVI video oynatıcı mevcut.
# Arkaplan renk, resim seçilebilir.
# Arkaplana ses eklenebilir.
# Açılış ekranı eklenebilir.
# Araç ipuçları mevcuttur.
# Kendi program simgenizi başlık çubuğunda gösterebilirsiniz.
# Programcılık bilgisine gerek yoktur.
# Kayıt kütüğü girişi gerekli değildir.
# Kurulum olmaksızın CD-ROM'dan çalışabilir.
# HTML, PPT, PPS, XLS, DOC, TXT gibi belgeleri kaydedebilir.
# Belge adresini varsayılan tarayıcıda başlatabilir.
# Pencere konumu ve boyutu değiştirilebilir.

Kullanımı hakkında kısa bilgi:
Öncelikle yeni proje yoluyla boş bir proje dosyası açın. Bunun için ilk olarak bir klasör oluşturmalısınız. Bu klasör yolunu belirledikten sonra projeniz için gerekli olan kök dosyalar bu klasör içine kurulur. Daha sonra açılan editör penceresi içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Text kısmından yazı yazabilirsiniz. But kısmından tuş (buton yerine istediğiniz bir şeyi yazabilirsiniz) belirlenebilir. Position, Style (Konum, tarz) kısmından tuş konumları, tuş tarzları (pencere tarzı, resim, saydam, metin gibi) ayarlanabilir. Linkage kısmından tuşa tıklanıldığı zaman açılacak uygulama ve belge adresi girilebilir (Browse tuşuna tıkladığınızda HTML, PPT, PPS, XLS, DOC, TXT gibi dosya türlerini seçebilirsiniz). Ayrıca application (uygulama: EXE, BAT, COM) adresi seçilebilir.
Text Field kısmından metnin X-Y konumu ve genişlik/yükseklik bilgileri girilebilir. Browse (Gözat) tuşuna tıkladığınızda metin alanında gösterilecek yazıyı (sadece TXT dosya türü seçilebilir) seçebilirsiniz.
Ayrıca 'Title (Başlık)' kısmından CD'nizin başlığını değiştirebilirsiniz. Ses simgesine tıkladığınızda arkaplan için ses dosyası eklenebilir. Test tuşuna bastığınızda hazırladığınız çalışmaya bakabilirsiniz.
CD Menu Pro ise CD Menu'dan daha fazla özelliğe sahiptir. Örneğin:
CD Menu - CD MenuPro
# Metin nesneleri: 10-25
# Metin alanı: 1-10
# Menü sayfaları: 1-1000
# Açılış ekranı: Metin-Metin/Resim.
# Resim nesneleri: 0-10
# Açılır menü nesneleri: 0-10
# Proje asistanı: 0-1
gibi bazı farklar bulunmaktadır.

CD Menu Pro CD, DVD ve USB flash sürücüler için menü uygulamalarını otomatik oluşturmaya yarayan CD Menu'dan daha fazla özelliğe sahiptir.
Programı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Daha sonra kullanmak için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 19.95$'dır. Pro sürümün fiyatı ise 55.95$'dır.


https://tik.lat/DSpdY
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.