Cdroom AÇma - Kapatma Programı *Anlatımlı*

s1lv3r

Yeni üye
24 Ocak 2006
4
0
On Cybertion
Visual basic ile cdroom-açma ve kapama programı yapacaz

Gerekli Malzemeler

1- Visual basic 6

Ve Başlıyoruz

Formumuza 2 tane CommandButton [ Command1, Command2 ] ekliyoruz ve formumuza aşağıdaki kodları aynen yapıştırıyoruz.

Kodların yanında açıklamaları var onları kaldırmanıza gerek yok unuttukça bakarsınız
smile.gif

Code:
Private Declare Function mciExecute Lib "winmm.dll" (ByVal lpstrCommand As String) As Long ' Cdroomu açıp kapayabilmeniz için gereken windows API si

Private Sub Form_Load() ' Form_load() komutu ile formun yani programımımız ilk açılışında yapılacak işlemleri yazıyoruz.
Command1.Caption = "Cdroomu Aç" ' Command1 Butonunun İsmini Cdroomu Aç olarak değiştiriyoruz
Command2.Caption = "Cdroomu Kapat" ' Command2 Butonunun İsmini Cdroomu Kapat olarak değiştiriyoruz
End Sub

Private Sub Command1_Click() ' Command1_Click() Komutuyla Command1 Butonuna Tıklayınca Yapılacak İşlemleri Yazıyoruz
mciExecute ("Set CDAudio door Open") ' Cdroomu açma kodumuz
End Sub

Private Sub Command2_Click() ' Command2_Click() Komutuyla Command2 Butonuna Tıklayınca Yapılacak İşlemleri Yazıyoruz
mciExecute ("Set CDAudio door closed") ' Cdroomu kapatma kodumuz
End Sub

Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer) ' Form_Unload() komutu ile formun yani programımımız kapatılırken yapılacak işlemleri yazıyoruz.
msgbox ("www.cybertion.net") ' Bu Komutlada program kapatılırken kullanıcıya mesaj verdiriyoruz.
End Sub​

cemil974

Yeni üye
29 Ocak 2007
10
0
hocam çok anlatın ama halen komutları nereye yazıcam anlamadım araştırıyorum fakat sen açıklamışıssın komutların yerleri değişik ama bu çalışmalar acemi olarak yapıyorum ve yapabilirsem görücez yapamazsam benim ters anladığım birseyler var denemektir emeğe saygı hizmete devam

cemil974

Yeni üye
29 Ocak 2007
10
0
hocam başardım sonunda işte ispatı

işte yazılış şekli böyledir..................

EVET DENEYİN GÖRÜN

Son düzenleme:

xxlara

Yeni üye
4 Mar 2007
1
0
ben bu siteye yeni üye oldum visual basicden proje ödevim vardı süper olduuu

savas554

Yeni üye
21 Mar 2007
6
0
ilk olarak visual basice yeni başladım.ve yapacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusun arkadaşım.

kaanaysubar

Yeni üye
5 Nis 2007
1
0
cemil974 s.a ben de acemi olarak yapıorum da nereye yapıştırıcam bi sölersen çok sewinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.