CD'yi nasıl bozabilirim?

15 Eki 2019
182
21
arkadaşlar bu cd var ya bildiğiniz yuvarlak disk onu çizmeden kırmadan yakmadan ( pc olmadiği için icindeki bilgiyi silemiyorum) nasıl bozabilirim üstüne kolonyağı döksem veya bez ile silsem bozulurmu

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
arkadaşlar bu cd var ya bildiğiniz yuvarlak disk onu çizmeden kırmadan yakmadan ( pc olmadiği için icindeki bilgiyi silemiyorum) nasıl bozabilirim üstüne kolonyağı döksem veya bez ile silsem bozulurmu
Merhabalar,

Kırmadan, çizmeden ve yakmadan bir cd kullanılmaz hale getirmek biraz zor. CD zarar görmeden içindeki bilgileri yok etmek için bilgisayar kullanmanız en sağlıklısı olacaktır.

İyi Forumlar

15 Eki 2019
182
21
merhaba

kolonya dökmek işe yaramaz tam tersine çalışmayan cd yi kolonya ile silince çalışma şansı var zamanınız varsa çamaşır suyu deterjan gibi yolları deneyin
anladım hocam teşekkürler
Merhaba değerli üye;

Börteçine hocamızın dediği gibi çamaşır suyu gibi kimyasal maddeler ile temas ettirip bozulmasını sağlayabiliirsiniz.
teşekkürler
ısı etkeniyle bozmayı deneyebilirsin
cd zarf içinde illa açmam gerekiyodu ama bu çözüm inşallah olur hocam teşekkürler
Limon ve detarjan sürmeyi deneyebilirsin.
deterjan sanmam hocam ama limonu deneyeceğim tesekkürler
Merhaba,
En temiz yöntem Ph değeri düşük asitleri kullanmak (Çamaşır suyu tercihen) işiniz görecektir.
anladım hocam eyw

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
229
Loxcey Sixs
Daha önce denemedim fakat mikrodalga fırınında (normal fırın olmaz, öikrodalga fırınları içine konan cisme ısı vermez, ısınmasını sağlar ve bunu dalga boyu çok düşük elektromanyetik dalgalar ile yapar, bu da depolama birimlerini bozar fakat cd'de ne kadar etkili olur bilemem) 5-10 saniye kadar bekletmeyi dene. Fiziksel değişim olmadan al yani. Sonra cd'yi çalıştırmayı dene eğer çalışmazsa sorunun çözülmüş olur. Fakat çalışırsa şansını plazma küresinde dene, küreye yaklaştırıp uzun bir süre beklet, belki bi ihtimal etkili olur.

15 Eki 2019
182
21
Daha önce denemedim fakat mikrodalga fırınında (normal fırın olmaz, öikrodalga fırınları içine konan cisme ısı vermez, ısınmasını sağlar ve bunu dalga boyu çok düşük elektromanyetik dalgalar ile yapar, bu da depolama birimlerini bozar fakat cd'de ne kadar etkili olur bilemem) 5-10 saniye kadar bekletmeyi dene. Fiziksel değişim olmadan al yani. Sonra cd'yi çalıştırmayı dene eğer çalışmazsa sorunun çözülmüş olur. Fakat çalışırsa şansını plazma küresinde dene, küreye yaklaştırıp uzun bir süre beklet, belki bi ihtimal etkili olur.
eyvallah hocam da maalesef mikrodalgam yok ama olursa denerim bir gün XD

Arslan'

BM DİREKTÖRÜ
7 Nis 2020
2,264
3,446
Merhaba iyi akşamlar, herhangibir sıvı dökmeniz, kimyasal vs işe yaramayacaktır, saydam olamsı için hızlı yapıştırıcılardan parlak kısma ince bir şekilde sürün disk bir daha okunamaz imha olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.