Çin’de Fabrika Yandı Fiyatlar Tavan

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
Dünyanın en büyük bellek çipi üreticilerinden SK Hynix’in Çin’in Wuxi şehrindeki fabrikasında yangın çıktı. 1 ay süreyle üretiminin durdurulacağı açıklanan fabrikanın teknoloji üreticilerine etkisi büyük oldu.
Fabrika yangınından hemen sonra Sony, Apple, Dell gibi teknoloji üreticileri bilgisayarlarında kullanılacak bellek çipleri için yüzde 40’ları aşan oranda daha fazla ödeme yapmak durumunda kaldı. Eylül ayının başında 1.60 dolar olan 2GB DDR3 RAM’in fiyatı 2.27 dolara yükseldi.
icee21380099223.jpg
Birkaç gün içinde gerçekleşen bu fiyat artışı, aynı zamanda son iki yılın en yüksek bellek çipi fiyatlarını gün yüzüne çıkarmış oluyor. Yaşanan bu olay sonunda Çin'deki fabrikalar açısından güvenlik sorunları bir kez daha gündeme gelirken gelişmenin tüketiciye daha yüksek fiyatlı ürünler biçiminde bir yansıması beklenmiyor.

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.