CryEngine 3 Hakkında Herşey

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Merhabalar sayın Turkhackteam üyeleri bu konumda CryEngine 3 ile ilgili geniş çaplı bir konu olacak tamamı okur ve izlerseniz sizin faydanıza olucaktır Hadi başlayalım konumuzun içinde olacaklar

:.İçerik.:

1- CryEngine 3 Dersleri

2- Cryengine 3 Nedir? Ne işe yarar? Ne amaçlar ile kullanılabilir?

3- CryEngine 3 İndirme linkleri

4-CryEngine 3 İle Yapılmış Enfes Çalışmalar (Görsel)

Hadi fazla uzatmadan derslerimize geçelim :)

:.Dersler.:

CryEngine 3 Eğitimi - Ders 1: Temel Bilgiler
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 2: Temel Bilgiler 2
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 3: Arayüzü Tanımak
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 4: Arayüzü Tanımak 2
CryEngine 3 Eğitimi -- Ders 5: Arayüzü Tanımak 3
CryEngine 3 Eğitim - Ders 6: Rollup Bar
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 7: Lighting (Işıklandırma)
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 8: PhotoShop İle Terrain(Yeryüzü) Şekillendirme
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 9: Layer Painting (Doku Boyama)
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 10: Ruler Tool & Move Area
CryEngine 3 Eğitim - Ders 11: Decal Eklemek
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 12: Bulut Eklemek
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 13: Doğa Olayları
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 14: Yol Yapımı
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 15: Nehir-Göl Yapımı
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 16: Kendi Dokularınızı Yapma
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 17: Vegetation(Bitki Örtüsü-Orman) Yapımı
CryEngine 3 Eğitimi - Ders 18: Ses İşlemleri-Ses Ekleme

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Derslerimiz burda sona ermiştir Deslerimizi HD izlerseniz daha çabuk anlayabilirsiniz .

Not : Çekimler bana aiit değildir ...

Cryengine 3 Nedir? Ne işe yarar? Ne amaçlar ile kullanılabilir?

CryENGINE3-Logo-1024x725.png

Cryengine 3 Nedir? Ne işe yarar? Ne amaçlar ile kullanılabilir?
Kısacası bu videodan anlıyabilceğimiz kadarıyla Cryengine 3 bana göre dünyanın en iyi en gelişmiş grafik ve oyun motorudur.
Video:Crysis 3 'CryEngine 3 Tech Trailer' [1080p] TRUE-HD QUALITY - YouTube
Peki ne işe yarar Cryengine 3 crysis 2 haritalarını yapmak üzere tasarlanmıştır fakat bunu değiştirme konusundaki anlatımlarımı daha sonra yapıcam mesela bunun gibi birşey yapabiliriz Cryengine 3 ile araba yarışı oyunu : Revolutionary soft-body physics in CryEngine3 - YouTube
Cryengine 3 bir çok amaçlar ile kullanılabilir ben 3Ds max te yaptığım objeleri Cryengine 3 e aktarıp silah obje gibi şeyler yapabiliyorum hatta bu objeler sayesinde yeni haritalar tasarlıyabiliyorum yeni bir oyun bile yapabilirim bu motor sayesinde objeleri silahları değiştip battlefield tarzı bir oyun bile yapabilirsiniz yani oyun yapmak için C++(vb) falan filan uğraşmayın bence bu oyun motorunu temin edip bunun üzerinde çalışın ama ben başka programlar ile uğraşmak istiyorum diyorsanız birşey diyemem ama henüz daha yeni öğreniyorsanız cryengine 3 ile başlamanızı tavsiye ederim ve ben bu işi 2007 den beri yapıyorum yani cryengine 2.0 sandbox 2 yi biliyorum a dan z ye kadar eğer yardım gerekirse cryengine 2-3 hakkında bilgi verebilirim sadece iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CryEngine3 Nedir ne değildir bunuda ögrenmiş olduk artık indirme linkine geçelim öyle değilmi :)

CryEngine 3 İndirme linkleri

CryENGINE 3 İndir [ Ücretsiz Kullanım ]
En iyi oyun geliştirme motoru artık herkese ücretsiz. Ticari olmayan oyun geliştirmeleriniz için kullanım izin vardır.

Sistem Gereksinimleri [Geliştirici]
• Desteklenen İşletim Sistemleri : XP, Vista, Windows 7 (Windows 7 tavsiye edilir.)
• İşlemci : Intel Core 2 Duo 2GHz, AMD Athlon 64 X2 2GHz veya daha iyi
• Bellek : 2 GB RAM (4 GB tavsiye edilir)
• Ekran Kartı: nVidia 8800GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512MB RAM veya daha iyi

Sistem Gereksinimleri [Son Kullanıcı]
Son Kullanıcılar, Sandbox olmadan oyun başlatıcısı kullandığı için daha düşük sistem gereksinimleri vardır.
• Desteklenen İşletim Sistemleri : Windows XP SP2, Windows Vista SP1 veya SP2, Windows 7
• İşlemci : 32-bit or 64-bit işlemci (çok çekirdekli işlemci şiddetle tavsiye edilir)
• Bellek : 1 GB RAM (2 GB tavsiye edilir)
• Ekran Kartı: ShaderModel 3 çalıştırabilen grafik kartı (örneğin bir NVidia 6 serisi)

cryengine-3-sdk.jpg

cryengine-3-sdk-free.jpg

cryengine-3-sdk-free5.jpg

cryengine-3-sdk-free2.jpg

İndirmeyi Crytekin resmi web sitesinden yapabilirsiniz attıgım linkten sağda Dowloand nowa tıkladıgınızda CryEngine 3 Ün son sürümünü ücretsiz indirebilirsiniz .

Cryengine 3 indirmek için tıkla

CryEngine 3 İle Yapılmış Enfes Çalışmalar (Görsel)

CryEngine 3'ün gücünden Amerikan ordusu bile yararlanırken çoğu ünlü firmanın bu müthiş oyun motorundan faydalanmak istememesi biraz üzücü.

Crytek, CryEngine 3'ün SDK'sını yayınladıktan sonra bu anı bekleyen programcılar ortaya CryEngine 3 ile yapılmış mütiş işler çıkartıyorlar. Crytek'in takipçileri arasında bulunan bu community üyeleri, çalışmalarıyla ilgili ekran görüntüleri yayınlayarak tabir-i caizse CryEngine 3'ün gücünü ortaya koyuyorlar.

Aşağıdan bu ekran görüntülerine göz atabilirsiniz: (Üzerlerine tıklayarak büyültmeniz mümkün)

7.jpg

a0f4d546-496a-4b0e-9d33-b6b2b4434fe8.png

9.jpg

8.jpg

PR_Nexuiz_03-475x296.jpg

PR_Nexuiz_12-475x296.jpg

PR_Nexuiz_09-475x296.jpg

[*]Konu tamamen şahsıma aiitir bir çok linki ve konuyu birleştirip hazırladım iyi forumlar .

Son düzenleme:

sayangku

Üye
4 Ağu 2011
69
5
eline saglık illa yapmak gerekmez dokunmari birlestirmeye emek harcamışşın sagol

s3rsr1

Üye
22 Tem 2012
52
0
İyi günler bende oyun yapımına merak sardım ve bir kaç arkadaş toplanıp iyi bir güzel oyun çıkarmak türklerden neler çıkabilir yada yapabildiğimizin en iyisin yapmaya çalışıcaz Türkler olarak yapabildiğimiz en iyi şey korku ve komedi.Atalaarımızdan geliyor bizde korku yapmayı düşünüyoruz ve kaliteli olsun istiyoruz bize CryEngine nin korku oyunu yapıla bilmesi için neler yapmam gerek ulaşırmısınız teşekkürler

kakinle

Yeni üye
18 Eki 2013
3
0
Beyler Ben İndirdim Üyeligimi Giriş Yapmıo Sizin Üyelik Varsa Veya Benim Üyeligi Etkinleştirebilecek Varmı

THT2332H

Üye
10 Eyl 2015
67
0
Elazığ
Bilgi İçin Saol ama Cry engine de oyun yaptığında onu sattığında crytek senden payını istiyormu???

ZACE

Yeni üye
11 Haz 2016
1
0
merhaba herkese ben oyunu yapiyorum oyunu basqa bilgisayarda oynuya bilmiyorum
nasil oynuya bilirim?
simdiden tesekurler

ibracob63

Yeni üye
22 May 2016
5
0
Urfa
Teşekkürler , Uzun zamandır çakma "App İnventor" ile uğraşıyordum. CryEngine ile tanışmam güzel oldu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.