Crypter Nedir? Nereler De Kullanılır? Nasıl Kullanılır?

erdemoztutkac

Yeni üye
21 Haz 2019
3
0
Merhaba I code slı rfid chip kullanıyorum bu chipleri ascii ve hex olarak okuyabiliyorum.kullanılan chipi eski kodunu ekleyerek yeni haline getirebiliyorum.Fakat yapmak istediğim kodları çözmek yardımcı olabilirmisiniz?
Not:199D7B6B000104E000000000000000002A1600007B911CD897ADEF00D60FD3D991D85B58898F30CA07278D4144469D953766729E90C81ED246873FD45C9C0000

ahmetferhat

Yeni üye
6 Ocak 2016
45
0
Merhaba hazırladığımız apk rat dosyasını karşı tarafa attigimmda güvenlik alarmı veriyor ve kurbana kabul ettiremiyorum güvenlik programlarına takılmadan nasıl yedirebilirim bu apk yı

myasar

Yeni üye
1 Ara 2007
1
0
merhaba
dün bilgisayarıma .qewe adlı virüs bulaştı.hangi programı denediysem dosyalarımdaki şifreyi çözmeye yardımcı olmadı.
ustalar sizler yardımcı olabilecekmisiniz.
şimdiden teşekkürler

remcan77

Yeni üye
20 Kas 2019
24
0
Mağara
Benim gibi çömezler için bu işe atılmadan evvel bilgilenmek amaçlı okunması gereken mazinin tozlu sayfalarından güzel bir yazı. İşin kötü tarafı sene olmuş 2021 ve zamanında videolar çekilmiş, uzun uzadıya anlatılmış çoğu kaynak ya işe yaramaz ya da gelen güncellemelerle uygulanamaz hale gelmişler. Bir gün bizzat detaylı crypter hazırlamam ve benim konumumda bulunacak arkadaşlara yardım etmem dileğiyle geçmişten selamlar, araştırmalara devam :gozkirpan .

314Kachu

Üye
8 Eyl 2009
228
167
Seni seçtim 3.14Kachu
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar;
Kendimde Kullandığımdan, Bir Çok Arkadaş Crypter Hakkında Bilgisizler.
Size Genel Olarak Bir Açıklama Yapmak Ve Sizin De Crypter Kullanmanızı Sağlamak Amacıyla Bu Konuyu Açtım.
Crypterlar Genel Şifreleme Programlarıdır Arkadaşlar.
Nasıl Yani?
Mesela Belli Crypter Programları Ve Dilleri Vardır.
Örnek: T-ASCII, MEGAN-35...
Peki Tam Olarak İşlevleri Nedir?
Bildiğiniz Üzere, Burada Açılan Konular, Birkaç Saat Sonra Başka Forumlara Taşınabilmektedir.
Bu Taşınmanın Önlenmesi Ve Bilmeyen Veya Zararlı Kişilerin Kullanmasını Engellemek Amaçlı Crypter KUllanılabilir.
Örneğin:
Ben, ''turkhackteam'' Kelimesini Linkini BASE-64 Dilinde kodlarsam:
''dHVya2hhY2t0ZWFt''
Bu Şekil Bir Şey Ortaya Çıkar, Kişi Hangi Dilde Kodladığını Belirtir, Tekrardan Siz BASE-64 Çözümleyiciyle Çözümlediğiniz Zaman ''turkhackteam'' kelimesi Sağlar.

Bunun Yanında Virüsleri Ve Trojanlerleri Antilerden Gizlemek Amaçlı, (Fud) Dediğimiz Kavram İçin De Kullanılır. Yazdığınız Ya Da Yaptığınız Virüs/Trojanınızı Antilerden Kaçırmak Ya Da Görünmez Yapmak Amaçlı Kullanılır.

Sizde Kendi Paylaşımlarınızı, Lamerlerden ve Hırsızlardan korumak istiyorsanız, Bu Şekilde Kendinize Bir Crypter Dili Seçerek, İndirme Linki Vs. Paylaşımlarınızı Kodlayabilir, Bu Sayede Çalınmalarını Önleyebilirsiniz.
Zaten Bir Süre Crypter'lara Önem Vereceğim ve Onlar Hakkında Konu Açacağım...
İyi Forumlar//Se-ZeR

----------------------------

Cümleten selamün aleyküm arkadaşlar.

Bölümde genel uyarılar var ama ben bir kaç konuya değinmek istiyorum.

Öncelikle bu bölümde paylaşılan programların hassasiyet gösterilerek kullanılması gerektiğini altını çize çize söylüyorum!!!

Çünkü bu bölümde bizim işimiz virüslerle oluyor genelde.

Ve çoğu arkadaşımız da malesef bunun bilincinde olmadığı için ya kendi bilgisayarını mahvediyor, ya da yapılan paylaşımı :)

Arkadaşlar terimleri uzun uzun açıklama yapmayacağım zaten konular mevcut.

Bu bölümde Binder, Crypter, Crypter+Binder olmak üzre 3 önemli paylaşım yapılıyor genelde.

Bu paylaşımları indiriyorsunuz kullanıyorsunuz ama nasıl kullanıyorsunuz?

Daha doğrusu nasıl kullanmanız gerekiyor hemen hemen hiçkimse bunun bilincinde değil.

Peki biz bu paylaşımları en güvenli şekilde nasıl kullanırız?

Öncelikle bu paylaşımları kullanmak için mutlaka bilgisayarınıza sanal pc kurmalısınız.

Bu yapılan paylaşımları sanal pcde deneme imkanınız olduğu için bilgisayarınız zarar görmemiş olur.

Hadi diyelim bu zor geldi bn yanlış yapmam deyip kendi pcnizde kullanacaksınız.

Mutlaka virüs programlarınızı devre dışı bırakınız.

Böylece paylaşımın daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlamış olursunuz.(Ben sanal pc öneriyorum...)

Bunları yaptınız diyelim, oluşturduğunuz serveri undetec yaptınız, bu serveri kesinlikle kendi bilgisayarınızda kullanmayın!!!

En basit server de olsa bilgisayarınıza mutlaka zarar verecektir.

Bunların hepsi zor geldi diyelim, o zaman bilgisayarınıza deep freeze kurun.

Bu sayede server yemiş olsanız ya da yanlışlıkla oluşturduğunuz serveri açmış olsanız dahi pc yeniden başlayınca eski haline dönecektir.

Son olarak da yapılan paylaşımlardan daha uzun süreli faydalanmak istiyorsanız mutlaka rar içerisinde saklayınız.

Antilerin rapor göndermesini önlemiş olursunuz...

Unutmayın arkadaşlar...

Siz ne kadar önlem alırsanız o kadar güvende olursunuz.

Çünkü burası virüs dünyası :)

Selam ve dua ile...

'AnKeBuT

UYARI : Ar-Ge Tim tarafından onay verilmeyen hiçbir paylaşımı indirmeyin!!!

Aksi halde hiçkimse mesul olmaz...
Eline , emeğine sağlık kardeşim. Benim merak ettiğim bir şey var. Biz Crypter ile bir programlama dili ile yazdığımız kodları ( bir proje vs ) anlattığın gibi şifreleyebiliyor muyuz ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.