Crypto patterns

Tdark

Katılımcı Üye
9 Ağu 2019
401
22
Crypto patterns ile altcoin oynamayı düşünüyorum grafik analiz yapamıyorum şimdilik crypto patterns ile oynamak mantıklı mı altcoinlerle

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
873
SaMuRai
Merhaba,

Patterns'den kastınız Harmonik Formasyonlar vs midir?

Örneğin: ABCD, Kelebek (Butterfly), Yengeç (Crap), Gartley, Shark vs...

İyi Forumlar

Bahadır-Şad

Katılımcı Üye
23 Tem 2021
951
873
SaMuRai
Trend belirleme yönteminizin ne olduğu bilmiyorum lakin Harmonik Formasyonlar da zaten Fibonacci kullanılarak oluşturulmuştur. Bunlarla kafa karıştırmak, beyin yormak yerine basit bir destek direnç veya fibonacci de aynı görevi yapacaktır. Sonuçta alım veya satım seviyesi/bölgesi belirliyorsunuz.

Harmonikleri de elbette kullanabilirsiniz onlar da işe yaramıyor demiyorum. Trendiniz yukarı/alım yönlü ise alım işlemi veren harmonik formasyonları değerlendirmenizi tavsiye ederim. Trendiniz aşağı/satış yönlü ise satım işlemi harmonik formasyonları değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Teknik Analiz iki çizgiyle boyamayla yapılacak bir şey değildir ama aynı zamanda Teknik Analiz iki çizgiyle ve boyama ile yapılabilen bir şeydir.

Birden fazla strateji öğrenmenize gerek yok. Bir tane de bilseniz onun üstünde uzmanlaşın, hatalarınızı görün, tekrar deneyin tekrar deneyin... Başarısız ola ola başarılı olacaksınız eninde sonunda.

Ayrıca Türkiyedeki ve Türkçe kaynakları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gidin yabancı kaynaklara bakın. Türkiyedeki en profosyenel traderım diyip eğitim veren adamlar dahi derme çatma iş yapıyor incelediğiniz zaman. Yabancı ve kaliteli kaynakları inceleyin araştırın.

İyi Forumlar

Tdark

Katılımcı Üye
9 Ağu 2019
401
22
Trend belirleme yönteminizin ne olduğu bilmiyorum lakin Harmonik Formasyonlar da zaten Fibonacci kullanılarak oluşturulmuştur. Bunlarla kafa karıştırmak, beyin yormak yerine basit bir destek direnç veya fibonacci de aynı görevi yapacaktır. Sonuçta alım veya satım seviyesi/bölgesi belirliyorsunuz.

Harmonikleri de elbette kullanabilirsiniz onlar da işe yaramıyor demiyorum. Trendiniz yukarı/alım yönlü ise alım işlemi veren harmonik formasyonları değerlendirmenizi tavsiye ederim. Trendiniz aşağı/satış yönlü ise satım işlemi harmonik formasyonları değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Teknik Analiz iki çizgiyle boyamayla yapılacak bir şey değildir ama aynı zamanda Teknik Analiz iki çizgiyle ve boyama ile yapılabilen bir şeydir.

Birden fazla strateji öğrenmenize gerek yok. Bir tane de bilseniz onun üstünde uzmanlaşın, hatalarınızı görün, tekrar deneyin tekrar deneyin... Başarısız ola ola başarılı olacaksınız eninde sonunda.

Ayrıca Türkiyedeki ve Türkçe kaynakları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Gidin yabancı kaynaklara bakın. Türkiyedeki en profosyenel traderım diyip eğitim veren adamlar dahi derme çatma iş yapıyor incelediğiniz zaman. Yabancı ve kaliteli kaynakları inceleyin araştırın.

İyi Forumlar
Çok teşekkür ederim yardımınız için konu çözüldü

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.