Cryptojacking trojan ile yapılabilir mi ?

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
trojan ile yapabilir miyim acaba ? Trojanla sızarsam nasıl madencilik yapacağım ayrıntı olarak istiyorum bu işi yapmış olan araştırmamın sonucu maalesef ki sonuç çıkmıyor yani araştırdım fakat sonuç alamadım o yüzden buraya soruyorum lütfen sorumu karşılıksız bırakmayın.

19 May 2020
238
84
trojan ile yapabilir miyim acaba ? Trojanla sızarsam nasıl madencilik yapacağım ayrıntı olarak istiyorum bu işi yapmış olan araştırmamın sonucu maalesef ki sonuç çıkmıyor yani araştırdım fakat sonuç alamadım o yüzden buraya soruyorum lütfen sorumu karşılıksız bırakmayın.
la oğlum, dün bir konu açtıydın. detaylı uzun bir anlatım yaptıydım. dünden beri 2 defa daha konu açtın, bakıyorum konuya yazanlara boş boş bazen hatalı fikir belirtip kafanı karıştırıyorlar, bizzat ilgilendiğim ve uyguladığım bir konuydu. ilk açtığın konuya geri dön onun üzerinden fikir yürüt ve uygulamaya koyul.

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
la oğlum, dün bir konu açtıydın. detaylı uzun bir anlatım yaptıydım. dünden beri 2 defa daha konu açtın, bakıyorum konuya yazanlara boş boş bazen hatalı fikir belirtip kafanı karıştırıyorlar, bizzat ilgilendiğim ve uyguladığım bir konuydu. ilk açtığın konuya geri dön onun üzerinden fikir yürüt ve uygulamaya koyul.
Ya hocam tamam biliyorum güzel anlattın teşekkürler de hash üretmek falan kafam almıyor ne yapacağımı bilmiyorum bütün konulara hakim değilim kafam karışıyor daha detaylı anlatabiliyorsan anlat kaç kez okudum fakat beynim bir yerden sonra yanıyor kavrayamıyorum ne demek istediğini anlayamıyorum yani.

2. yöntemi sanırım uygulayamam programlama python olarak çok az biliyorum ama o da pratik yapmadığım için unttum 1. yöntem basit sanırım onla başlasam iyi olacak ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum dediğinizi biraz anlıyorum fakat sonucunda ne yapacağımı bilmiyorum benim sorunum burda.

19 May 2020
238
84
Crypto Coin Mining Botnet: Zombi sistemlerde kendi coininizi kazın bak forumda bir arkadaş benzer bir çalışma yapmış. hatta ben kendisinden fikir almak istemiştim, web'e uyarlabilirim diye, sonrasında fark ettim ki hazır kodcu arkadaşlardan biriymiş.

gelelim nereden başlaman gerektiğine;
XMRig bu monero için mining yazılımı, hızlı ve kolay kurulum ile kolay kullanılabilen bir araç ve her ortamda çalışıyor; linux ve windows.

neden bitcoin değilde monero? bitcoin gpu ile işlem gücü harcar ve neredeyse artık son bloklarda mining yapıldığı için süreç zorludur ve doğru hash değerleri düşüktür. bu yüzden monero bana göre piyasada en iyi mining para birimlerindendir, daha yeni ve cpu gücü ile mining edilebilir, bu da ekran kartına oranla daha verimli hash değerleri almanı sağlar. neyse.

xmrig'i indirdiğini varsayalım kullanımı basittir, komut isteminde xmrig yazdıktan sonra çalışma parametrelerini belirtirsin veya config içerisinde adresi ve havuzu belirtir start.cmd'yi çalıştırırsın.
ryiijvf.png

burada cpu gücünü düşük tutmalısın ki kişinin bilgisayarı fazla güç harcamasın ve kasma sorunu yaşamasın. bu ayarlamaları config içerisinde bir kere yapman yeterli.

gelelim bunu nasıl bir mining şekline dönüştüreceğine. öncelikle bu komut penceresini gizlemek ile işe başlamalısın, arka planda çalışmalı ve sistem başlatıldığında otomatik başlamalı. en basit tabiriyle olay bu kardeşim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.