Cryptojaking Nasıl Yapılır?

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106

Cryptojaking nedir ? Forumda konu açılmış bunun hakkında ne olduğunu anladım ama nasıl olduğunu,yapıldığını anlamadım bilgisi olan var mı ?​

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
137

Cryptojaking nedir ? Forumda konu açılmış bunun hakkında ne olduğunu anladım ama nasıl olduğunu,yapıldığını anlamadım bilgisi olan var mı ?​

bildiğim kadarıyla btc madenciliğini sen değil bir virüs yapıyorsun bunu app, eklenti,ön yükleme gibi şekillerle kurbanlara indirterek onlara btc kazdırmayı sağlar yanlış değilse

19 May 2020
238
84

2 türü mevcut. ben bunları dahili ve harici olarak 2 şekilde tanımlıyorum. dahili olanlar fiziksel olarak kurbanın cihazında barındırılıp çalıştırılan ve onun farkında olmadığı 3. taraf kötü bir yazılım olarak nitelendirilir. en basit yapım örneği ise, cpu etkileşimini kullanarak hash üretmek için tasarlanmış (örneğin randomx algoritması) ve bir havuza bağlanarak bu işlemi gerçekleştiren komut dosyasıdır. diğer türü yani harici olarak nitelendirdiğim ise, sunucu üzerinden ziyaretçiler vasıtasıyla tek bir bilgisayardan (sunucu) ağ üzerinden ona bağlanan cihazların javascript komutlarıyla hash ürettikleri ve yine bir havuza istek gönderdikleri metotdur. 1. yöntem son derece basittir, hiçbir teknik bilgisi olmayan biri bile yapabilir, zaten her şeyi hazır kullanırlar bu yöntemde. ancak ikinci yöntem, yazılımın artık son noktasıdır, çünkü gerçekleşecek bütün işlemleri kişi kendi yazar. buna hash üretmek için gereken matematiksel hesaplamalar da dahildir.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Öncelikle bir exe oluşturuyorsun. Clientta zaten senin poolun, portun vs gömülü oluyor ve direkt senin hesabına kazım yapıyor. Kurban exeyi açtığında 1 2 dk içerisinde pooldami active miner kısmına düşüyor ve başlıyor. Senaryo bu kadar :).

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.