Deep Web’de Sahte Koronavirüs Testi ve Aşısı Satılmaya Başladı

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Deep Web’de Sahte Koronavirüs Testi ve Aşısı Satılmaya Başladı!

İnternet'in illegal yüzü Deep Web'te koronavirüs testleri ve aşılarının satışa sunulduğu ortaya çıktı.Bu ürünlere ilgi giderek artıyor.

Uluslarası siber güvenlik şirketi; Deep Web üzerinde bir araştırma yaparak COVID-19 pandemi sürecinin içler acısı halini, sahte test ve aşıların satışlarının 3 kat daha arttığını ve fısatçıların ne aşamada olduklarını gözler önüne serdi.

Sadece test ve aşılara değil sahte koronavirüs test sonuçlarınada ilgi oldukça büyük.PCR test sonuçları için sahte rapor üretenler bunun yanında bir de sahte aşı sertifikaları satıyor.

Sahte aşı sertifikalarının ortalama 150 dolara,aşıların ise 500 ile 750 dolar arası rakamlarla satışa çıkmış olduğu görülüyor.Bununlada yetinmeyen fısatçılar "Negatif test sonuçlarında 2 alana 3.hediyemizdir"diye kampanyalar düzenliyor.

DeepWeb'te satışa çıkan aşıların,AstraZeneca, Sputnik, Sinopharm ve Johnson & Johnson (Janssen) oldukları görülüyor.

Genellikle Rusça sayfalardan satılan aşıların hangi ortamda nasıl saklandığı sahtemi gerçekmi olduğu henüz bilinmiyor.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,373
113
3301/1.1.ano
öncelikle eline sağlık bende küçük birşey eklemek istiyorum dostum:

deep web den alışveriş yapılırken her türlü, satışı yapan taraf üstün cıkıyor yani ben alışveriş yapma tarafarı değilim

yapmayı düşünenlerde yapmasınlar diye öneririm bende günün birinde bir hacktoola para vercektim dedim deymez yani adamın anlattığı kadar güzel olsaydı satılmazdı üstünden gittiği hata ne kadar yaygınlaşırsa fix yeme ihtimali o kadar artacaktı

korona virüs aşısına düşüncem zaten devletler vatandaşlarının belirli sağlık hizmetlerini karşılarlar alanların düşüncesi aşıya erken ulaşmak falan herhalde

konu güzel olmuş eline emeğine sağlık dostum

BörüHan

Uzman üye
13 Ocak 2018
1,159
263
Ötüken🇹🇷
Su koy sat, müşteri hizmetleri mi var?
doğru söze ne denir :)

öncelikle eline sağlık bende küçük birşey eklemek istiyorum dostum:

deep web den alışveriş yapılırken her türlü, satışı yapan taraf üstün cıkıyor yani ben alışveriş yapma tarafarı değilim

yapmayı düşünenlerde yapmasınlar diye öneririm bende günün birinde bir hacktoola para vercektim dedim deymez yani adamın anlattığı kadar güzel olsaydı satılmazdı üstünden gittiği hata ne kadar yaygınlaşırsa fix yeme ihtimali o kadar artacaktı

korona virüs aşısına düşüncem zaten devletler vatandaşlarının belirli sağlık hizmetlerini karşılarlar alanların düşüncesi aşıya erken ulaşmak falan herhalde

konu güzel olmuş eline emeğine sağlık dostum

teşekkür ederim.En iyisi deep web alım satıma hiç bulaşmamak ne olduğu belirsiz olan aşı.para cepte kalsın :)

22 Şub 2021
219
1
System32
Bişi sorucam da

Diyelim ki biri bu tuzağa düştü ve aldı bu o kişinin eline nasıl geçiyor çok saçma değil mi açık adres vermiyor herhalde şimdi diceksiniz dolandırıcı vermicek ki verenler de var düşük bir ihtimal olsada bu nasıl gerçekleşiyor.

NoT:Hiçbir illegal düşünce ile sorulmamıştır

21 Haz 2021
103
18
/tmp
Ellerine sağlık. Bu tür satıcıların aşıların saklanması gereken -80 derece buzdolapları bile yoktur. Olsa bile tedarik nasıl yapılacak soru işareti, -80 derecede getirebilen kargo falan var da benim mi haberim yok aceba :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.