Tehlikeli İçerik deep web nedir? oraya nasıl girilir?

sillyCRİMİn4l

Katılımcı Üye
21 Haz 2021
285
137
deep web nedir? oraya nasıl girilir?

deep web nedir?
deep web yani türkçe olarak derin internet bir takma addır
orada karanlık işlerin döndüğü söyleniyor ama onların çoğu
dolandırıcıların işi yani deep web de size doğrudan hizmet sunabilecek
birini bulmak zor ama yok diyemeyiz oranın takip edilip edilemediği tartışılır
ama internette asla anonim olamayız

oraya nasıl girilir? (linux)
öncelikle bizim bir vpn açmamız lazım ve bunun için vpn book dan yararlanıcaz
öncelikle vpnbook.com a giriyoruz
openVPN yazan yere tıklıyoruz ve karşımıza sunucular çıkıyor
oradan istediğiniz bölgeyi indirebilirsiniz ama bazıları çalışmayabilir ben kanadanınkini indiriyorum yani

CA198 olanı indirdikten sonra terminalimizi açıyoruz ve ardından downloads klasörüne gidip zip dosyasının unzip yapacağız
bunun için de şöyle yapıyoruz
cd Dodwnloads ardınadan unzip (zip dosyasının adı)
ve dosyamız artık zipten çıkmış halde şimdi ise vpnbooku çalıştıralım bunun için de
openvpn (çalıştırılacak vpnbook) vpn nimizi açtık ama bize bir user name ve şifre sordu şifre sürekli değişiyor
şuanki şifre e7x76mc kullanıcı adı ise vpnbook eğer bu konuyu sonradan görüyorsanız
vpnbook.com a girip şifreye bakabilirsiniz eğer bu çalışmazsa diğer dosyaları da deneyebilirsiniz
evet şu an ip adresimiz değişti değişip değişmediğini what is my ip den görebilirsiniz
evet vpnbooku açtık şimdi sırada tor browserı indirmekte
önce bir kaliyi güncelleyelim bunun için
apt-get update yazıyoruz biraz bekliyoruz ve güncelleme tamamlanıyor
şimdi ise tor u indirmek için torprject.org a giriyoruz ve indiriyoruz vpn kullandığımız için biraz uzun sürebilir
evet sizde tor browserın yüklendiğini var sayıyorum ve devam ediyorum ardından toru zip dosyasından çıkartıyoruz bunun nasıl yapıldığını zaten biliyorsunuz yeniden anlamayacağım zipten de çıkarttık bu dosyaya girmek için terminale ls yazıyoruz ve
"tor browser" adında bir dosya olacak
o dosyaya girmek için
cd tor browser yazıyoruz ve tekrar ls diyoruz ve bu sefer "tor_browser_en_US" adında bir dosya daha olacak ona girmek için
yine aynı şekilde
cd tor_browser_en_US yazıyoruz ve içine girmiş oluyoruz son adım olarak yine ls diyoruz ama bu sefer
içindekı dosyaya girmeyeceğiz ls yazdığımızda karşımıza 2 tane şey çıkacak birisi
Browser diğeri start-tor-browser.desktop adında bir şey olacak
onu çalıştırmak için ./start-tor-browser.desktop yazıyoruz birz bekliyoruz ama sizde hata verecek bu hatayı da şöyle çözeceğiz bu hatanın sebebi
kali linuxumuzda root olması ama tor browser a girmek için rootdan çıkmayacağız tabi leafpad sayesinde tor browserın kodlarını değiştireceğiz
bunun için de tor browserın dosyasının üzerine geliyoruz ve leafpad le aç diyoruz büyük ihtimalle ingilizce olacaktır ve karşımıza kodlar çıkacak sileceğimiz kod ise şudur complain "The Tor Browser" bundle should not br run as root. Exiting." exit 1
fi if komutuda dahil olacak şekilde burayı siliyoruz ve kaydediyoruz ardından daha deminki terminalimize tekrar geliyoruz
ve tekrardan ./start-tor-browser.desktop yazıyoruz ve bu sefer açıldığını görüyoruz eğer sizde açılmazsa tekrardan gözden geçirin ve
hata yapmadığınızdan emin olun eğer anlamıdığınız bir yer olursa şu videoyada bakabilirsiniz

video:

bu konumda da tor browserın ne olduğuna ve nasıl indirildiğini basit bir şekilde anlattım umarım işinize yaramıştır atladığım bir yer olursa alt tarafa
yazmayı unutmayın herkese iyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.