Deep Web'e Nasıl Girilir ? Tor Tarayıcısı Kurulumu

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,692
806
Casterly Rock
Merhaba değerli TURKHACKTEAM üyeleri, Deep Web'e nasıl girileceğini ve Tor tarayıcısı'nın nasıl kurulucağını anlatacağım keyifli okumalar.

qludCv.png

YHOrwJ.gif

qludCv.png

Deep Web Nedir ?
Deep web, İnternet'in çıktığı ilk tarihlerden itibaren arama motorlarının indeksleyemediği verilerin bulunduğu bilgileri içeren binlerce linkten oluşan bir sistemdir. Deep Web Türkçe karşılığı derin internet demektir.

Os7dN5.jpg

Deep Web'in içeriği her ne kadar illegal olsada sadece Deep Web'e giriş yaptık diye suçlu sayılmayız. Fakat illegal amaçlı dosya indirimi büyük bir sorundur. İndirilen içerikde cihazımıza sızılabilir ve bilgilerimiz çalınabilir. Deep Web'in genel içeriği şu şekildedir:
  • Cinayet videoları,
  • Silah satışı,
  • Devlet sırları,
  • Yasak olan kitaplar,
  • Çalıntı ürünlerin satışı,
  • Kiralık katil,
  • Köle tacirleri,
  • +18 yasal olmayan içerikler vs.

gzD49L.png

Deep Web'e Nasıl Girilir ?
Deep Web'e chrome'den veya opera gibi normal tarayıcılardan giremeyiz özel bir tarayıcı olan Tor Browser'ı indirip girebiliriz.

N3mdfJ.gif

Nedir Bu Tor Browser?
Tor, “The Onion Routing” sözcüklerinin baş harflerinden oluşmuştur. Kullanıcıların anonim iletişim imkânı sağlayan bir ağ ve yazılım projesinin adıdır. Ortaya çıkmasının ilk nedeni istihbarat bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlayabilmekti. Deep Web'e Tor tarayıcısı üzerinden bağlanabiliriz. Daha çok güvenlik yazılımları için uğraşan yazılımcılar ve illegal olmayan işler için kullanan kullanıcılar tarafından kullanılan tarayıcıdır.

N0UgT1.jpg

fX17Ap.png

Tor Tarayıcısı Nasıl Kurulur ?
  1. İlk adım olarak herhangi bir tarayıcı üzerinden "Tor Browser" olarak aratıyoruz. https://www.torproject.org/ sitesine giriş yapmamız gerekiyor fakat siteye sadece VPN açarak girebiliyoruz.

X7Wnax.png

qludCv.png

2. Siteye giriş yaptığımız da bu şekilde bir ekran karşılayacaktır bizi. Hangi işletim sistemini kullanıyorsak o işletim sistemini seçiyoruz. Eğer ki Windows 64 bit bir işletim sistemi kullanıyorsak "Download for Windows" seçeneğine tıklıyoruz. Eğer ki 32 bit veya başka bir işletim sistemi kullanıyorsanız "Download in another language or platform" seçeneğine tıklayıp istediğimiz işletim sistemini seçiyoruz.

TLpz7n.png

qludCv.png

3. İşletim sistemimizi seçtikten sonra indirme otomatik olarak başlayacaktır ve böyle bir ekrana düşüceğiz sitede. Siteyle işimiz kalmıyor, kurulum sihirbazı'nın yüklenmesini bekliyoruz.

Dknzbc.png

qludCv.png

4. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra "torbrowser-install-" kurulum sihirbazını açıyoruz.

w8IniI.png

qludCv.png

5. Kurulum sihirbazını açtığımız da dil seçme ekranı gelicektir. Gizlilik açısından kesinlikle İngilizceyi seçmenizi öneririm.

VE90hA.png

qludCv.png

6. Daha sonra gelen ekranda cihazımızda kurmak istediğimiz yeri seçip "kur" tuşuna basıyoruz.

VFiK1o.png

qludCv.png

7. Daha sonra ortalama 3-4 dakika kurulum sihirbazı'nın tarayıcıyı kurmasını bekliyoruz.

TwLrEn.png

qludCv.png

8. Kurulum sihirbazı kurulumu tamamlayınca bitir tuşuna basıyoruz.

2pNy8x.png

qludCv.png

9. Daha sonra gelen ekranda Yapılandır tuşuna basıyoruz.

gxiRm3.png

qludCv.png

10. Karşımıza çıkan ekranda "Bulunduğu ülkede Tor ağı engelleniyor" tuşunu seçiyoruz. "torproject.org Üzerinden Köprü İstensin" Seçeneğini seçiyoruz ve "Köprü isteğinde bulun" tuşuna basıyoruz.

Y3DWs7.png

qludCv.png

11. Güvenlik kodunu büyük küçük harflere dikkat ederek, doğru bir şekilde girdikten sonra gönder tuşuna basıyoruz.

stF81i.png

qludCv.png

12. Köprü bağlantımız kurulmuş olucaktır Bağlan seçeneğini seçiyoruz.

bEWpPk.png

qludCv.png

13. Yaklaşık 1-2 dakika bekliyoruz bağlantının kurulmasını.

bInBZ9.png

qludCv.png

14. Daha sonra tarayıcımız kurulmuş olıucaktır dili Türkçe seçtiyseniz İngilizce yapmanız konusunda bir uyarı görüceksiniz size kalmış bu ama evet tuşuna basmanızı öneririm.

dXmWMR.png

qludCv.png

15. Ve Tor tarayıcımız sorunsuz olarak yüklenmiş olucaktır. Deep webe girmek için linklere ihtiyacımız olucaktır bunun için Wiki'leri kullanabiliriz. Aşağıda anlattım.

pGZ9o1.png

qludCv.png

Deep Web Linkleri Nerden Bulunur?
Tarayıcımızı kurduktan sonra deep web sitelerine girmek için .onion uzantılı linklere ihtiyacımız olucaktır bu iş için en iyi site Hidden Wiki'dir. Hidden Wiki herkesin anonim olarak düzenleme yapabildiği birçok sansüre dirençli Tor gizli servislerinde faaliyet gösteren Wiki tabanlı işletmenin adıdır. Ana sayfa ağ dizini halinde diğer, . onion sitelere ait bağlantılar vermektedir.

051PCD.png

qludCv.png

z2x1XH.gif

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi Forumlar dilerim.

zcIPpR.gif

Son düzenleme:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,373
113
3301/1.1.ano
ellerine sağlık dostum ama ben kendi pc me kurmayı tercih etmem

whonix yada tails linux , tails ile girmeyi tercih ederim logları kaydetmemesi ve de sanal makine ile normal makine arasındaki loglarıda silmesi açısından ve anonimite açısından daha iyi

herkesin kendi tercihi iyi forumlar..

Weaxny

Yeni üye
16 Şub 2021
1
0
Teşekkür ederim, güzel konu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.