Dell, dünyanın ilk WiGig destekli dock ünitesini satışa sundu

ShaaDooM

Uzman üye
14 Şub 2012
1,944
0
İstanbul
Bilgisayar sektörünün köklü isimlerinden Dell, Wi-Fi ağlarına göre 10 kata yakın daha hızlı veri transferi yapabilen WiGig destekli ilk dock ünitesini tanıttı.

Dell'in ultrabooklarından Latitude 6430u ile uyumlu olan ünite, WiGig teknolojisinden aldığı güç ile kullanıcılara kablosuz olarak görüntüleme birimlerine, ağlara ya da diğer çevre birimlerine kablosuz olarak bağlanabilmelerine imkan sunuyor. Örneğin masada çalışırken Latitude 6430u'ya bir monitör ya da klavye bağlamak istediğinizde bu ünite ile isteklerinizi kablosuz olarak yerine getirebilirsiniz.

15 metrelik bir alanda WiGig desteği sunan dock ünitesi, 1 tanesi önde olmak üzere 3 adet USB 3.0 , 1 adet Ethernet, 1 adet HDMI, 1 adet Display Port ve ses çıkış portlarını üzerinde bulunduruyor.Dünya genelinde satışa sunulmaya başlanan dock ünitesinin ABD için belirlenen satış fiyatı ise 249 dolar.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.