DİN BU MU? -Camiler- AXPA

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World

DİN BU MU?

-Camiler-

Cami kelimesinin sözlükte ki tanımı şudur; Müslümanların bir arada namaz kılmak, Tanrı’ya tapınmak için yaptıkları, içinde günde beş vakit namaz kılıp dua okuyarak Tanrı’ya tapındıkları yapı.

Günümüz de inşa edilen bu yapılara baktığımız da, hangimiz bu tanıma itiraz edebiliriz ki? Ama ben ediyorum! Şiddet ile itiraz ediyorum ki, müslümanlığın ilk döneminde bugün “cami” diyerek adlandırdığımız mescitlerin cami tanımıyla hiç bir alakası yoktur. Cami (mescit) yalnızca ibadet maksadıyla inşa edilen bir yer değildir. Hz. Peygamber zamanın da hem toplantı yeri, hem sanatsal gösterilerin sergilendiği, dünyevi meselelerin konuşularak tartışıldığı aynı zaman da ikramların sunulduğu herkese açık bir yerdi. Bugün ki tanımdan yola çıkarak durumu değerlendirdiğimiz de asıl maksadından uzaklaştırıldığı, içi boş değerlerle bezenmiş ve akıl işletmeyenlerin dergahına dönüştürülmüştür. Cami sadece ibadet edilen ve Allah’ın evi değildir.

Hangi semtin camisi daha görkemli (gösterişli) ise orada namaz kılmanın daha ulvi olduğuna inananlarla doludur toplumumuz. Çünkü bilmediklerinden, gözün gördüğüne kanarak ve hiç sorgulamadan çoğunluğa uyarak (Ki Kuran Bakara Suresinde “Bizi güt demeyin, bize bak deyin” der), gönül gözünü kapatarak ibadet ederler. Oysa ki, açıp okusalar Kuran-ı Kerim’i, hemen anlayacaklar içine düştükleri gafleti.

Kuran, temel ibadetler de bir liderin; maaşlı, tutulmuş, görevlendirilmiş birini ibadetlerin başında istemez. Maaşlı imamın kıldırdığı namaz İslam Fıkhı’na göre geçerli değildir. Ta ki 14.cü Yüzyılda Osmanlı bu uygulamayı başlatana kadar. Durum böyle iken, günümüz Diyanet İşleri Başkanlığını da sorgulamak gerekir.

Kuran’ın ışığında bir toplumda diyanet kurumu; ilmi, akademik çalışmaları olan, kendi alanına giren konularda toplumu kontrol eden, gözetleyen ve yön göstererek o toplumu aydınlatan bir kurum olmalıdır. Diyanet kurumu imamlara maaş dağıtan, camilere hiç gitmeyenlerden topladığı paralarla (vergi), camilere abone olanlara hizmet taşıyan bir kurum olmamalıdır. Bu durum alenen “Maun Suçu” işlemektir ki, Kuran bu suçu “Maun Suresi”n de açıkça ifşa etmiştir. Bu suçu işleyen yöneticilerin ve bu suça bir şekilde aracı olanların ise Allah’ı ve dini olamaz.
Yine Kuran’a göre, camiler de “Yardım” adı altında para toplanamaz. Dini ibadet için kurban satışı veya aracılık yapamaz. Bu uygulamaları gerçekleştiren camiler de kılınan namazların tümü geçersizdir. İslam fıkhına göre yeniden kılınması gerekir.

Kuran, bu özellikleri taşıyan camilere “Zarar veren mescit” tabirini kullanır ki, Hz. Peygamber’imize Tevbe Suresi’ni indirerek yıkmasını emretmiştir.

Eğer ki bir mümin, bunları görüyor ve bildiği halde yine de o camiler de namazını kılıyorsa dinde “Şirk” suçunu işlemiş sayılır. Bu camiler de kılınan namaz geçersiz olduğu gibi, yine bu camiler de anlatılan din, Kuran’ın dini değildir.

Cuma namazların da, namaz öncesi okunan hutbe arasına “Yardım Kampanyası” sıkıştırılarak müminlere dikte edilen uygulamalar, Kuran’ın bize anlattığı din ile hiç bir alakası yoktur. Üstelik cuma hutbeleri, müminin kıldığı namaz sonrasın da okunurdu. İsteyen kalıp dinler, isteyen giderdi. Ayrıca bu hutbeler sohbet ve bilgilenme amaçlı olup, dileyen sorularıyla bu sohbete katılabilirdi. Oysa ki günümüz de okunan hutbeler, bırakın sohbet ve bilgilenme amacını, tek taraflı anlatım ile ideolojik mesajların hava da uçuştuğu, dikte içerikli beyin yıkamasından başka bir şey değildir.

Muaviye döneminden başlayarak uygulanan bu yöntemler ile toplum “Din Kisvesi” altında sürekli zehirlenmektedir. Dini bir çıkar aracı olarak gören ve uygulayan toplumların akıbetleri tarih sayfalarında gömülüdür. Allah, ilahi süreç ile cezalarını vermiştir, vermektedir. İslam coğrafyasının içinde bulunduğu durum bunu ispat etmektedir.

Her köşe başına dikilmiş camileriyle, dünya dolandırıcılık listesinde dördüncü sırayı almış Türkiye’yi kıyaslayın. Ne demek istediğimi belki o zaman daha iyi anlayacaksınız.

Işık ve Sevgiyle

Yazan:
AXPA

© Copyright TurkHackTeam.Net​

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
Şimdi 2 3 kişi sizi hemen gayrimüslim ilan edecek konunuzu baltalayacak. 😔

Ellerine sağlık bu tür yazıları çok severek okuyorum. Devamının gelmesi dileği ile.

20 Ağu 2016
163
0
Eğer ki bir mümin, bunları görüyor ve bildiği halde yine de o camiler de namazını kılıyorsa dinde “Şirk” suçunu işlemiş sayılır. Bu camiler de kılınan namaz geçersiz olduğu gibi, yine bu camiler de anlatılan din, Kuran’ın dini değildir.

Makale güzel başlamıştı fakat sonlarına doğru çok iddialı bir hal aldı. Size mi ait yazı? Kesin yargılarla şu günah bu cehennemlik bu kafir diye beyanlarda bulunanlar aşırı antipatik oluyor da.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World
Makale güzel başlamıştı fakat sonlarına doğru çok iddialı bir hal aldı. Size mi ait yazı? Kesin yargılarla şu günah bu cehennemlik bu kafir diye beyanlarda bulunanlar aşırı antipatik oluyor da.

Merhaba,

Aslında yazı içinde şu günah - bu sevap diye bir ibare asla yoktur. Ancak Şirk suçu net bir kavram olduğundan ve uygulanan eylemlere tam olarak uyduğundan hatırlatmak istedim. Yoksa kimin suçlu, kimin suçsuz olduğunu elbette biz tayin edemeyiz.

Dip NoT: Yazı bana aittir.

Bəy

Özel Üye
21 Haz 2015
4,810
266
Konya
Dediklerinizi Gazi Balıkesir'de şu şekilde anlatıyor;

Efendiler! Camiler birbirimizin yüzüne bakmaksızın yatıp kalkmak için yapılmamıştır. Camiler, söylenenleri dinleme ve ibadet ile beraber din ve dünya için neler yapılması lazım geldiğini düşünmek, yani birbirimizin görüş ve düşüncelerini almak için yapılmıştır. Millet işlerinde her ferdin zihninin başlı başına faaliyette bulunması lâzımdır. İşte biz de burada din ve dünya için, geleceğimiz için her şeyden önce hakimiyetimiz için neler düşündüğümüzü meydana koyalım.

Elinize sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.