Discord Nasıl Kullanılır?

Reiɴα

Basın & Medya Direktörü
21 Eki 2019
1,496
776
Discord Nedir?​
Genel olarak oyuncuların kullanmış olduğu bir sesli iletişim uygulamasıdır.Android / İOS işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir, ancak içerisinde ücretli paketler bulunmaktadır.

İndirmek İçin; https://discordapp.com/download
Kayıt Olmak İçin; https://discordapp.com/register

Peki Bu Uygulama Nasıl Kullanılır?​
Sıkça Sorulan Sorular..

Arkadaş Nasıl Eklenir?

Arkadaş ekle butonuna bastıktan sonra ekleyeceğiniz kişinin kullanıcı adının yanında bulunan etiketi yazıp istek atabilirsiniz.

Sunucuya nasıl katılırım, Sunucu nasıl Kurarım?


Burada bulunan + butonuna bastıktan sonra karşınıza "Bir Sunucu Oluştur / Bir Sunucuya Katıl" şeklinde olmak üzere iki tane seçenek çıkacaktır.Bir Sunucu Oluşturmak İçin;
İlgili seçeneği seçtikten sonra karşınıza sunucunun profilini ve adını düzenlemeniz için bir pencere açılacaktır. İstediğiniz gibi düzenledikten sonra sağ altta "Oluştur" butonuna basıp sunucunuzu kurabilirsiniz.

Bir Sunucuya Katılmak İçin;
İlgili seçeneği seçtikten sonra davet linki girmeniz için bir pencere açılacaktır, oraya girmek istediğiniz sunucunun linkini yapıştırıp "Katıl" butonuna basarak sunucuya katılabilirsiniz.Buradan isterseniz durumunuzu düzenleyebilir, istersenizde en sağdaki simgeye tıklayıp gizlilik ayarlarına ulaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.