Doğru mu anladım ?

thekilic

Yeni üye
26 Mar 2023
26
2
Bir süredir donanımlar hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum ve karşıma okuduğum bir sayfada bu cümle ile karşıllaştım.

"
Çok önemli olmasada bazı anakartlar RAM frekansı konusunda değişiklik gösterir. Örneğin 6. Nesle sahip işlemci kullanan bir anakart sadece 2133 Mhz frekansı desteklediği halde 7. Nesil destekliyorsa hem 2133 Mhz ve hemde 2400 Mhz frekansında RAM çalıştırabilir."
Yani demek istenilen 6.nesil olan bir işlemciyi destekleyen anakart modeli, 2133 Mhz olan ram ile çalışır iken aynı zamanda bu anakart 7. nesil olan bir işlemciyide destekliyorsa 2133 mhz olan ram'i desteklediği gibi 2400 mhz olan ramlerlede sorunsuz çalışabilir mi demek istiyor ?

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,661
3,532
23
Ankara
anakartın üzerinde yazan maksimum frekans oranında ramler çalışır
3200'lük rami 2400'lük anakarta takarsan bios üzerinde ayarı yoksa 2400 çalıştırır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.