Dolandırıldım

aslanyusuf1486

Yeni üye
16 Nis 2020
8
1
Yardımcı olucak var mı? Telefon numarası var trojen felan herhangi birşey karakolda herhangi bir sonuc alacagimi dusunmuyorum.Ne yapabilirim

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,092
1,606
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Ülkemiz ciddi anlamda internet üzerinde yapılan dolandırılma durumlarının üzerinde durmaktadır.Genellikle bu gibi ihbarlar siber suçlara ,karakola, valiliğe ve büyükelçiliğe yapılabilir.Anayasamızda bulunan madde ise aşağıdadır.

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun “İhbar ve şikayet” başlıklı 158’ inci madde hükmü şu şekildedir:

(1) Suça ilişkin ihbar veya şikâyet, Cumhuriyet Başsavcılığına veya kolluk makamlarına yapılabilir.

(2) Valilik veya kaymakamlığa ya da mahkemeye yapılan ihbar veya şikâyet, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilir.

(3) Yurt dışında işlenip ülkede takibi gereken suçlar hakkında Türkiye’nin elçilik ve konsolosluklarına da ihbar veya şikâyette bulunulabilir.

(4) Bir kamu görevinin yürütülmesiyle bağlantılı olarak işlendiği iddia edilen bir suç nedeniyle, ilgili kurum ve kuruluş idaresine yapılan ihbar veya şikâyet, gecikmeksizin ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilir.

aslanyusuf1486

Yeni üye
16 Nis 2020
8
1
Halan telefonu aktif kullanıyor ve aynı numara ile adamları dolandırıyor dekont yerine trojen atıp ders verilebilir yapıcak var mı ben o tarz işleri bırakalı 3-4 yıl oluyor hatirlamiyorum aksam iş cıkısı karakola kesinlikle gidecegim ama sonuç alınmıyor peşinden gidilmez benim 2 k mın.

OperServ

Katılımcı Üye
11 Şub 2008
335
44
Halan telefonu aktif kullanıyor ve aynı numara ile adamları dolandırıyor dekont yerine trojen atıp ders verilebilir yapıcak var mı ben o tarz işleri bırakalı 3-4 yıl oluyor hatirlamiyorum aksam iş cıkısı karakola kesinlikle gidecegim ama sonuç alınmıyor peşinden gidilmez benim 2 k mın.
O zaman dolanmaya devam et karakola gitmediğin sürece..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.