dork nedir? nasıl arama yapılır?

sillyCRİMİn4l

Katılımcı Üye
21 Haz 2021
285
137
dork nedir? nasıl arama yapılır?

dork nedir?
dorklar internette aradığınız şeye daha kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar genellikle site aramalarında kullanılır
ve çok kapsamlıdır dosya aramaları url aramaları ve daha fazlası
dorklar injection işleminde de kullanılır zaten taratacağımız urlyi dorklar sayesinde buluruz

nasıl arama yapılır?
dorkların ne olduğunu öğrendik şimdi ise dorklar yardımı ile nasıl arama yapıldığına bakalım
öncelikle
inurl: terminini anlatayım inurl: zaten kendinde de yazdığı gibi site url lerin de arama yapar
intext: sitelerin içinde geçen kelimeler aratılır
intitle: sitelerin başlıkları aratılır
site: domain araması yapar yani siz hangi domaini yazarsanız sadece o domaine sahip siteler çıkar site: org site:com gibi
related: yaptığımız aramaya yakın olan sonuçları gösterir
author: bir şeyin sahibini veya yapımcısını aratabilirsiniz
ve bunun gibi daha bir çok terimi bulabilirsiniz
eğer daha detaylı bir anlatım veya yazı istiyorsanız thtdeki arama motorunu kullanarak istediğiniz bilgiye ulaşabilir veya
türk hack teamın youtube kanalı olan türk hack team resmi sayfasındaki şu videoyu izleyebilirsiniz
video:

bu gün ki konumda dork nedir nasıl arama yapılır buna değindim biliyorum kısa ve basit bir anlatım oldu ama yeni başlayan arkadaşların işine yarayacağını düşünüyorum ayrıca bıraktığım kaynağa da göz atabilirsiniz herkese iyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.