Dork nedir ? Nasıl Yazılır ? Web site hacklemek isteyeneler için

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
221
Tek Başına Bir Teşkilat

Merhaba değerli TurkHackTeam ailesi bugün sizlere web site hacklerken sıkça kullandığımız
dork terimi nedir, ne işe yarar, nasıl yazılır ? konusundan bahsedeceğim.
eğer ki daha detaylı isterseniz videosunuda koyabilirim.

Konu içeriği
>> Dork Nedir ? / Dork Ne İşe Yarar ?
>> Dork Nasıl Yazılır ? / Dork Parametreleri ?
>> Örnek Dorklar

Sıkça google dork nasıl yazarım güncel dorklar vesaire gibi birçok başlık açılıyor ve arama yapılıyor. Genelde sql açıklı siteleri
bulmana kullanılmakta bu konuda dork ile ilgili sorularınızı gidermiş olacaksınız.

1- Dork Nedir ?/Dork Ne İşe Yarar?

İlk önce birinci başlığımızdan başlayalım dork nedir kısaca dork google üzerinde belirlediğiniz kelimeleri taramadır
bir nevi filtreleme işlemidir yazdığınız
inurl, site, intext, id, gibi parametreler hepsi bir filtredir

Yani bunu örneklendirmek gerekirse ben
site:tr dersem google bana tr adında siteleri çıkartacaktır diğer yabancı siteleri
karşıma çıkarmayacaktır filtrelemeden kastım budur. Daha da örnek verecek olursak

Genelde
inurl+index+php parametrelerini dorklar da sıkça görürüz yani bu dorkda
google diyorum ki bana
index+php ana sayfasını çıkart bu işlemde bana ana sayfaları bulacaktır.
Resimde de gördüğünü gibi

Şimdi birkaç dork parametrelerini göreceğiz, ne işe yaradıklarını öğreneceğiz bu sayede kendimiz
güncel dork yazabilir ve güncel sql ve benzeri açıklı siteleri hızlı bir şekilde bulabileceğiz.

2- Dork Nasıl Yazılır ?/Dork Parametreleri ?

Öncelikle dork yazabilmek için güncel kelimelere ihtiyacımız vardır yanı sıkça aram yapılan kelimeler
bu kelimeler doğrultusunda dork oluşturulur bu sayede güncel site ve açıkları bulunur.

Bir diğer dork yazma ise
parametreleri iyi bilmek ve doğru kullanabilmektir.
Neyin ne olduğunu bilerek yazmak olacak.

Şimdi parametrelere geçelim ne işe yarıyorlarmış bakalım

inurl: Belirlediğimiz kelimeyi üzerinde arama yapıp bize sonuçlarını verir
site:tr : bu parametre sitenin hangi uyrukta arama yapmak istediğini gösterir tr yerine gr yazılırsa yunanistan siteleri çıkacaktır
intext"hack" belirlediğimiz kelime üzerinde arama yapar ve bize sonuçlar
inurl:*php?id= : php tabanlı siteleri bizlere sonuçlar

Eğer ki sql açıklı bir site araması yapmak istiyorsam burada yapmam gereken başta popüler kelimeler
bulmak olacaktır ardından hangi ülkenin sitesi bunu da belirlememiz gerekir.

Örnek verecek olursak

" game site.br" karşıma brezilya oyun siteleri çıkacaktır.

eğer ki ben oyun olsun ama içinde de call of duty oyunu olan bir metin,konu veya paylaşım geçsin istiyorum o zaman

yapmamız gereken

"intext"call of duty" game site:br" şeklinde arama yapmak olacaktır. Görselde de gördüğünüz gibi

Ben istiyorum ki çerez sql siteler çıksın direk kontrol emek istiyorum o zamanda sql ile ilgili olan terimler
kullanacaksınız.
örnek olarak

inurl:*php?id= intext:”You have an error in your SQL syntax” (sağlam bir dorktur kullanabilirsiniz.)

eğerki gallery php yaparsanız gallery de sql açığı arayıp sizlere sonuçlandıracaktır.

örnek dork

inurl:*gallery.php?id = intext:”You have an error in your SQL syntax”

3- Örnek Dorklar ?

inurl:index.php?id= intext:”You have an error in your SQL syntax”

view_items.php?id=

home.php?cat=

item_book.php?CAT=

www/index.php?page=

schule/termine.php?view=

goods_detail.php?data=

storemanager/contents/item.php?page_code=

1000 küsürlük dork listesi

Tıkla İndir

Not: Eğer isterseniz videolu bir şekilde detaylı anlatımı ekleyebilirim. Konum bu kadardı
zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. :)

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,865
770
28

Merhaba değerli TurkHackTeam ailesi bugün sizlere web site hacklerken sıkça kullandığımız
dork terimi nedir, ne işe yarar, nasıl yazılır ? konusundan bahsedeceğim.
eğer ki daha detaylı isterseniz videosunuda koyabilirim.

Konu içeriği
>> Dork Nedir ? / Dork Ne İşe Yarar ?
>> Dork Nasıl Yazılır ? / Dork Parametreleri ?
>> Örnek Dorklar

Sıkça google dork nasıl yazarım güncel dorklar vesaire gibi birçok başlık açılıyor ve arama yapılıyor. Genelde sql açıklı siteleri
bulmana kullanılmakta bu konuda dork ile ilgili sorularınızı gidermiş olacaksınız.

1- Dork Nedir ?/Dork Ne İşe Yarar?

İlk önce birinci başlığımızdan başlayalım dork nedir kısaca dork google üzerinde belirlediğiniz kelimeleri taramadır
bir nevi filtreleme işlemidir yazdığınız
inurl, site, intext, id, gibi parametreler hepsi bir filtredir

Yani bunu örneklendirmek gerekirse ben
site:tr dersem google bana tr adında siteleri çıkartacaktır diğer yabancı siteleri
karşıma çıkarmayacaktır filtrelemeden kastım budur. Daha da örnek verecek olursak

Genelde
inurl+index+php parametrelerini dorklar da sıkça görürüz yani bu dorkda
google diyorum ki bana
index+php ana sayfasını çıkart bu işlemde bana ana sayfaları bulacaktır.
Resimde de gördüğünü gibi

Şimdi birkaç dork parametrelerini göreceğiz, ne işe yaradıklarını öğreneceğiz bu sayede kendimiz
güncel dork yazabilir ve güncel sql ve benzeri açıklı siteleri hızlı bir şekilde bulabileceğiz.

2- Dork Nasıl Yazılır ?/Dork Parametreleri ?

Öncelikle dork yazabilmek için güncel kelimelere ihtiyacımız vardır yanı sıkça aram yapılan kelimeler
bu kelimeler doğrultusunda dork oluşturulur bu sayede güncel site ve açıkları bulunur.

Bir diğer dork yazma ise
parametreleri iyi bilmek ve doğru kullanabilmektir.
Neyin ne olduğunu bilerek yazmak olacak.

Şimdi parametrelere geçelim ne işe yarıyorlarmış bakalım

inurl: Belirlediğimiz kelimeyi üzerinde arama yapıp bize sonuçlarını verir
site:tr : bu parametre sitenin hangi uyrukta arama yapmak istediğini gösterir tr yerine gr yazılırsa yunanistan siteleri çıkacaktır
intext"hack" belirlediğimiz kelime üzerinde arama yapar ve bize sonuçlar
inurl:*php?id= : php tabanlı siteleri bizlere sonuçlar

Eğer ki sql açıklı bir site araması yapmak istiyorsam burada yapmam gereken başta popüler kelimeler
bulmak olacaktır ardından hangi ülkenin sitesi bunu da belirlememiz gerekir.

Örnek verecek olursak

" game site.br" karşıma brezilya oyun siteleri çıkacaktır.

eğer ki ben oyun olsun ama içinde de call of duty oyunu olan bir metin,konu veya paylaşım geçsin istiyorum o zaman

yapmamız gereken

"intext"call of duty" game site:br" şeklinde arama yapmak olacaktır. Görselde de gördüğünüz gibi

Ben istiyorum ki çerez sql siteler çıksın direk kontrol emek istiyorum o zamanda sql ile ilgili olan terimler
kullanacaksınız.
örnek olarak

inurl:*php?id= intext:”You have an error in your SQL syntax” (sağlam bir dorktur kullanabilirsiniz.)

eğerki gallery php yaparsanız gallery de sql açığı arayıp sizlere sonuçlandıracaktır.

örnek dork

inurl:*gallery.php?id = intext:”You have an error in your SQL syntax”

3- Örnek Dorklar ?

inurl:index.php?id= intext:”You have an error in your SQL syntax”

view_items.php?id=

home.php?cat=

item_book.php?CAT=

www/index.php?page=

schule/termine.php?view=

goods_detail.php?data=

storemanager/contents/item.php?page_code=

1000 küsürlük dork listesi

Tıkla İndir

Not: Eğer isterseniz videolu bir şekilde detaylı anlatımı ekleyebilirim. Konum bu kadardı
zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. :)

Ellerine saglik

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
221
Tek Başına Bir Teşkilat
hocam eskimedimi?
Bu konu sürekli yardım merkezinde site nasıl hacklerim diyen heves yapan sürekli güncel dork paylaşırmısınız diyenler için açıldı birazda ayrıca yazdığınız dorka göre devlet siteleride yer alabilir uzantısı .gov .edu olan sitelerin çıkarılmasını isteyebilirsin sadece çerez ve alıştırma yapmak için değil bu temel dork ileri düzey dorklarda yazılabilir bitmiş değil.

teşekkürler:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.