Dünyada 60 Milyon Kız Kayıp

lord_magic

Katılımcı Üye
13 Şub 2006
607
6
c:\Trojan.ex
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yıldız Pekşen* dünyada 60 milyon kız çocuğunun kayıp olduğunu bildirerek* ülkelerin el ele verip ağır müeyyideler getirmesini ve kayıpların önüne geçilmesini istedi.

Tarih boyunca kadına yönelik cinsel istismarın bir sonucu olarak kız çocuklarının genellikle kaçırıldığının tahmin edildiğini belirten Prof. Dr. Yıldız Pekşen* "6.5 milyarlık dünya nüfusunun yüzde 49.7'si kadın ve kadınlar dünyanın her köşesinde şiddete maruz kalıyor. Kadına sunulan haklara rağmen geleneksel anlayıştan dolayı gerek batıda* gerekse doğuda her türlü istismar sürüyor. Bu istismarın sonucu olarak dünyada 60 milyon kız çocuğu kayıp. Bu durum hem kayıp kızlar hem de aileleri açısından büyük sorunlara yol açıyor ve insanlık topyekun etkileniyor. Ülkeler ağır müeyyidelerle kadına yönelik istismarın önüne geçmeli. Bu dünyanın geleceği açısından elzemdir" dedi.

ABD'nin Irak'a müdahalesi sırasında ilk 5 aylık sürede 20 bin kadına tecavüz edilmesi ve dünyada kadınların yüzde 47'sinin cinsel ilişkiye zorlanmasını kınayan Pekşen* Türkiye'de kadına yönelik şiddet ve cinsel istismara karşı atılan yasal adımların da sevindirici olduğunu söyledi. Anadolu'da kadına her zaman saygı gösterilip değer verildiğini ve batı toplumları dikkate alındığında Türkiye'nin bu alanda örnek olduğunu da kaydeden Prof. Dr. Pekşen* aile bağlarının güçlendirilmesi çalışmalarının daha aktif şekilde sürdürülmesinin önemini vurguladı.
 

code-9x

Katılımcı Üye
18 Mar 2008
696
1
okadarda nasıl kaybolmus akıl almaz olaylar ama gercek işte ne haldedıler kım bılır ...
 

D0LCh

Katılımcı Üye
7 Tem 2011
509
0
Gasseri
bu kayıpların çoğu kendi kaçanlar diğerleride kaçırılıp güzellerse zengin işadamlarına pazarlanıyo güzel değillerse köle olarak çalıştırılıyo
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.