Dünya'nın en yaşlı hayvanı 176 yaşında öldü

immortal_34

Katılımcı Üye
7 Tem 2006
292
10
ZeytinBurnu
Dünyanın en yaşlı hayvanı ve Charles Darwin'in evrim teorisini hazırlarken üzerinde çalıştığı sanılan kaplumbağa Harriet, Avustralya'nın Queensland eyaletindeki hayvanat bahçesinde gözlerini yumdu.

Son 17 yıldır Harriet'a Avustralya Hayvanat Bahçesi ev sahipliği yapıyordu.

Aslında Harriet'ın doğum tarihinin kesin olarak bilinmesine imkan yok. Ancak DNA testleri yaklaşık bir hesaplama yapılabilmesini sağlıyor.

Bazı çevrelerde Harriet'ın, evrim teorisini gündeme getiren İngiliz bilimadamı Charles Darwin tarafından incelendiğine inanılıyor.

Darwin, HMS Beagle adlı gemisiyle yaptığı yolculuk ardından çok sayıda genç Galapagos kaplumbağasını beraberinde Londra'ya ***ürmüştü.

DNA testleri Harriet'ın 1830 civarında doğduğunu gösteriyor. Darwin Galapagos takımadalarını 1835'te ziyaret etmişti.

Ancak bu teze itiraz edenler, Harriet'ın sadece Darwin'in hiç ziyaret etmediği bir adada bulunan bir alt türe mensup olduğunu söylüyorlar.

Darwin'in ziyareti sırasında Harriet'ın bir yemek tabağı büyüklüğünde olduğu tahmin ediliyor.

Öldüğünde ise 150 kilogram ağırlığındaydı.

Her sabah özenle yıkanan Harriet, fasulye ve kerevizi de içeren vejetaryen bir menüyle besleniyordu.

Bakıcıları, uzun ömrünü stressiz bir yaşam sürmesine bağlıyorlardu.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.