Düşük sistem için kali Linux uygun mu?

Aliyeff.Niko

Yeni üye
25 Tem 2021
26
7
23
Merhaba değerli üyeler
Sistem gereksimleri- 2gb ram 32 bit ve 2ghz
olan bir sistem için düşük sistemler için Kali Linux kurdukda pc de bozulma ve ya ters gide bilecek bir şeyler olurmu
bu arada onu windows 7 ni silip yüklemek istiyorum
her hang bir kasma donma ola bilirmi
İYİ FORMLAR

Alycholic

Katılımcı Üye
20 Tem 2021
302
71
24
Merhaba değerli üyeler
olan bir sistem için düşük sistemler için Kali Linux kurdukda pc de bozulma ve ya ters gide bilecek bir şeyler olurmu
İYİ FORMLAR
Çökme ve.s olmaz. Ama sistemin çok düşük rahat kullanamazsın . ramım 8 , it 2.5ghz kullanmı çok zor oluyor

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üyeler
İYİ FORMLAR
Merhaba değerli üye:
Bence kullaba bilirsin fakat çok fena kasmalar olabilir sinirlerin bozulur🙂 yani şahsen benim 12gb ram ım var sık sık deilde bazen donuyo sonra düzeliyo yani kısacası iş görürde zor yani en az 4 gb ram olması gerek

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
226
Zararlı yerlerde - Aydın
Merhaba
Bence kullanabilirsin ancak en kısa sürede ramini yükselt en az 4 GB olsun. Ayrıca kali yerine parrot os yüklersen kasacağını sanmıyorum çünkü parrot un sistem gereksinimleri daha düşük olduğu için onu önerebilirim ancak dediğim gibi en kısa sürede ramini 4gb yapmalısın
İyi forumlar

T4SLA

Üye
13 Ocak 2021
218
105
Merhaba değerli üyeler
İYİ FORMLAR
Linux Mint kurabilirsiniz daha performanslı olacaktır

Cptax

Üye
17 Tem 2021
83
23
18
Merhaba değerli üyeler
İYİ FORMLAR
Reis adam akıllı kullanamazsın 4 gb ram çıkartıp windowsu silip sadece linux kullanırsın en düşük

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Merhaba değerli üyeler
İYİ FORMLAR
herhangi Bir Kasma Donma Yaşamassın, Zaten Linux Çok hafif bi işletim sisitemidir.
2gb ram ile gayet güzel kullanırsın.
terslikte'de şöyle sorunlar olabilir ; kali linux wi-fi kartınız ile uyumlu olmayabilir.

sfarows

Üye
15 Tem 2021
114
29
Merhaba sayın THT üyesi , belirttiğiniz sistem gereksinimleri maalesef Kali Linux için düşük seviyyede min.4gb ram olmalıdır aksi takdirde yeni ekran kartı almak zorunda kalırsınız , veya Parrot'u kullana bilirsiniz düşük seviyye sistem gereksinimleri için tasarlanmış işletim sistem fakat Kali olduğu DEBİAN tabanlı , eğer daha detaylı incelemek istersiniz Forumda konular mevcut , kali'nin kendi sitesinde bulunuyor bilgiler oraya veya YouTube kurulum videolarınıda inceleye bilirsiniz , iyi günler başarılar :)

Air Raid

Üye
17 Tem 2021
145
39
selam aleyküm
değerli üye:
kali lunix için ram 4 gb olması lazım
kali lunix u kendi nilgisiyarına kurmak
yerine sanal makine kulanmanı tavsiye ederim
kaliyi bilgisiyara yüklersen şunun gibi sorunla karşılaşabilirsin
wifi kartın uyumlu olmayabilir
sıkıntı çıkarır
iyi forumlar

Aliyeff.Niko

Yeni üye
25 Tem 2021
26
7
23
Merhaba değerli üye:
Bence kullaba bilirsin fakat çok fena kasmalar olabilir sinirlerin bozulur🙂 yani şahsen benim 12gb ram ım var sık sık deilde bazen donuyo sonra düzeliyo yani kısacası iş görürde zor yani en az 4 gb ram olması gerek

kullanırken aşırı donmalar ya

kullanırken aşırı donmalar yaşarsın. bir saldırı falan yaparken bilgisayarın tümden donar
i
selam aleyküm
değerli üye:
kali lunix için ram 4 gb olması lazım
kali lunix u kendi nilgisiyarına kurmak
yerine sanal makine kulanmanı tavsiye ederim
kaliyi bilgisiyara yüklersen şunun gibi sorunla karşılaşabilirsin
wifi kartın uyumlu olmayabilir
sıkıntı çıkarır
iyi forumlar
aleykum selam
2gb 32 bit yeterli ama 4gb iyi olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.