einstein'in 24 saatte çözdüğü soru

Saint Thanatos

Kıdemli Üye
1 Şub 2007
2,834
37
Kıbrıs
apy3c4efk1m1jk64o.jpg


bu soruyu einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş
soru şöyle:
orda bulunan topu her kareden geçecek çapraz gitmek yok en sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yanlızca bir kere geçilebilir. oldukça zor ben günlerdir uğraşıyorum çözemedim umarım sizler çözersiniz
 

harun023

Yeni üye
12 Eyl 2007
6
0
Sorunun çözümü düzlemde yoktur. Bu çözüm ancak aşağıdaki gibi düşünülerek yapılabilir.
https://tik.lat/0Ic4h
Burada a-a' ve b-b' uçları birleştirilir. a-b uçları yan yana gelir. Bunu bir kağıdı rulo şeklinde katlamak gibi düşünün. Böylece çözüm bulunabilir. Hem de verilen kuralların dışına çıkmadan.
 

strawberry

Kadim Üye
28 Ocak 2007
6,769
47
Sorunun doğru cevabı bu arkadaşlar. Dışarıdan geçmeyecek demiyor çünkü...


einstein6xbks1.jpg


Yanlız Einsten konusu yanlış. Çünkü bana böyle bir soru gelmedi:puah:puah:puah:puah
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.