Eizo, oyunculara özel 23,5 inçlik monitörünü tanıttı

prototyqe

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,207
0
Chicago İL
EIZO_FORIS_FG2421_01.jpg

Ağırlıklı olarak profesyonel kullanıma yönelik üst düzey monitörleriyle ile bilinen Japon firması Eizo, bu defa oyunculara özel olarak tasarlanan 23,5 inç ekran boyutuna sahip monitörü Foris FG2421‘i tanıttı. Firma, yeni monitörünü dünyada 240 Hz yenileme oranına sahip ilk oyuncu monitörü olarak lanse ediyor. Monitörü profesyonel oyuncularla birlikte tasarlayan Eizo, Foris FG2421′in FPS (First Person Shooter), yarış ve diğer aksiyon türünde oyunlar için en ideal oyun monitörü olduğunu belirtiyor.
240 Hz YENİLEME ORANI
Monitör, sahip olduğu Turbo 240 adlı özellik sayesinde ekranın LED aydınlatmasını kontrol ederek 120 Hz’lik sinyali 240 Hz’e dönüştürebiliyor. Bu da normal bir oyun monitörünün sahip olduğu 120 Hz’lik yenileme oranının iki katı demek. Ekran ayrıca 1 ms’nin altında bir tepki süresi, 1920×1080 piksel çözünürlük, 176 derecelik bir görüş açısı ve 5000:1 kontrast değeri sayesinde özellikle oyunlar sırasında karanlıktaki oyuncuları daha net görebilmeyi sağlayacak daha derin siyahlar sunuyor. Monitör, FPS ve RTS türü oyunlara özel iki farklı renk modu sunuyor. HDMI, Displayport ve DVI-D bağlantılarının yanı sıra bir adet de USB girişine sahip monitörün ön yüzünde ortamın ışık seviyesini algılayarak ekran parlaklığını değiştirebilen bir adet de sensör bulunuyor. Henüz fiyatı açıklanmayan monitörün Eizo distribütörleri aracılığıyla satışa sunulduğu belirtiliyor.

Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.