Ekmek nimettir, pekii ya insan!

EftelyA

Yaşayan Forum Efsanesi
22 Kas 2007
9,097
59
EsEs
Ekmek nimettir, pekii ya insan!

“Yere düşen ekmeğin üstüne basan insan görmedim ama yere düşen insanı tekmeleyen çok kişi gördüm”

Prof Üstün Dökmen, saygılı olmaktaki kusurları şöyle anlatıyor Birbirimize saygılı olma konusunda 3 tip temel hatamız var.

Avrupa’ da yaşayan vatandaşımız, orada yerlere çöp atmıyor ama Kapıkule’ den
girer girmez yerlere tükürmeye, çöp atmaya başlıyor. Niye burada böyle yapıyorsun, diye sorulduğunda, herkes böyle yapıyor, diyor. Kendi fikri olmayan insanın, durumuna göre hakaret etmesidir bu.

İkinci hatamız, Adama göre davranmamız:
Karşımızdaki adam iri yarıysa
“Buyur abi” diyoruz,
ufak tefekse,
“Ne var lan!” diyoruz
Oysa ki, insanların onuru birbirine eşittir.

Üçüncü hata, Keyfimize göre davranmak:
Keyfimiz yerindeyse eve girerken “Merhaba millet” diyoruz, değilse surat asıyoruz. Oysa, keyfimiz yerinde olsun olmasın tüm insanlara saygılı davranmak
zorundayız.

Diyorum ki, yerdeki ekmeğe saygılı olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayağıyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul.
Peki insan nedir?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.