Ekran kaydı programı önerir misiniz?

enddragon

Üye
12 Nis 2021
82
1
tht üyeleri benim bilgisayarda minimum 1080p hd ekran videosu çekmem gerek hangi programları kullanabilirim?
bilgisayarımın özellikleri
8 ram,475 gb depolama,8 çekirdek,intel i5 core,2020 model lenovo,windows 10 home.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Syroxit

Katılımcı Üye
21 Nis 2021
638
618
Teşkilat
Cevap: video çekme programı önerisi.

Merhabalar, her zaman insanların temel tercihi OBS olmuştur. OBS içinde çok fazla ayrıntılı ayarlar yapabileceğiniz bir programdır. Üstelik ücretsizdir. Obs sadece ekran kaydı için değil Youtube, Twitch gibi platformlarda canlı yayın yapmanızı da sağlar. Oldukça kullanışlı bir program. OBS in linkini aşağıya bırakıyorum. OBS dışında programlar bulmak istiyorsanız (bandicam,ezvid,apowersoft,camastia ya da bakabilirsiniz) basit bir google aramasıyla birçok kaynağa doğrudan ulaşabilirsiniz.Sizin için arama yaptım ve ilk çıkan birkaç websitesini de aşağıya bıraktım.(windows ve g tuşuna basarak windowsun ekran kaydı paneline de erişebilirsin. Bu panelden onay vererek ekran kaydı alabilirsin.)
İyi geceler,iyi forumlar.

OBS - TIKLA

Siteler

TIKLA

TIKLA

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,961
1,057
Kayseri

Merhabalar, hem yayin hemde video kayidinda suphesizki en iyisi OBS'tir. Kullanmani oneririrm.

mrtcnyvz1

Yeni üye
19 Tem 2019
5
0

Merhabalar hocam 1080 p video çekmek istiyorsunuz ama bilgisayarınız gibi monitörünüz de önemli bu konuda düzgün bir kayıt alıp camtasio stüdio da onu 4 k kalitesine bile çıkartabilirsiniz detaylı bilgi için yazabilirsiniz

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,672
42
Antalya
Cevap: Ekran kaydı için hangi programı kullanmalıyım?

Merhaba enddragon, ben obs studio adlı programı kullanmaktayım. Sizler de onu kullanabilirsiniz. Saygılarımla Bay404. :diablo

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8

tht üyeleri benim bilgisayarda minimum 1080p hd ekran videosu çekmem gerek hangi programları kullanabilirim?
bilgisayarımın özellikleri
8 ram,475 gb depolama,8 çekirdek,intel i5 core,2020 model lenovo,windows 10 home.

Merhaba,
OBS,Camvasia,Microsoft kayıt ekran çubuğu, linux için zaten screenshot kısayol tuşlarına baastığınızda sapda çıkıyor hemen

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yard.
5 May 2020
2,296
1,292
K E R K Ü K

arkadaş uzaklaştırılmış başka birisi umut aramak için bakıyorsa yazayım.
ekran kartları kendileri video çekme programı yayınlarlar, amd için eskiden indirmen gerekiyordu şimdi kurulu geldi
nvidia'da ise ekran kartının güncelliğine bağlı inmiş olarakta gelebiliyor tekrardan indirmen gerekebiliyorda.

atalayagiz

Üye
8 Ara 2019
137
10

Nvidia shadowplayde kullanabilirsiniz. Ama obs çok daha iyidir :D.

EpHe

Üye
16 Şub 2021
71
15
Uzaklardan

Merhaba

Camtasia
Bandicam
Movavi Screen Recorder
Obs Studio
Aperworsoft
Bu Ekran Kaydetme Programlarını Tavsiye Edebilirim...

Son düzenleme:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,343
149
New World

Merhaba,

Açıkçası ben en çok OBS programını kullandığımdan ve memnun kaldığımdan size tavsiye ederim.

Bilginize,

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,092
1,607
-Türkistan-

Merhaba değerli üye,

Genellikle yüksek kaliteli video kaydı için OBS kullanılmakta.Ama tercih arıyor iseniz bandicam kullanabilirsiniz.

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
221
Tek Başına Bir Teşkilat

Merhaba

OBS hem tercihim hem önerimdir. Kayıt programları arasında en stabil çalışan ve kayıtlarını sorunsuz yapan kaliteli
bir kayıt programıdır. Peki bunu kullanmak zorunda mısın tabi ki hayır illa bunu kullanman gerek diyemeyiz. OBS ye benzer birçok kaliteli
programlarda mevcuttur. Ama obs hem kaliteliği ile hem ücretsizliği ile hem kayıt yapabilmekte hem de yayın açabilmektesiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.