En İyi ve Popüler Sanal Makineler

kage

Yeni üye
9 May 2023
50
30

TAVSİYE EDİLEN SANAL MAKİNELER

Oracle VM VirtualBox

Oracle VM VirtualBox, ücretsiz ve açık kaynaklı bir sanal makine yazılımıdır. Windows, Linux, macOS ve Solaris gibi birçok işletim sistemi üzerinde çalışabilir. Oldukça esnek bir yapıya sahip olup kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Sanal makineleri oluşturmak, yönetmek ve paylaşmak için bir dizi özellik sunar. Ayrıca, geniş bir sanal donanım yelpazesini destekler ve çeşitli işletim sistemlerini sorunsuz bir şekilde çalıştırabilir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VMware Workstation

VMware Workstation, Windows ve Linux sistemlerinde kullanılabilen bir sanal makine yazılımıdır. Profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış gelişmiş bir özellik seti sunar. Birden fazla sanal makineyi aynı anda çalıştırabilme, hızlı sanal makineler oluşturma ve paylaşma, snapshot (anlık görüntü) alma gibi özelliklere sahiptir. VMware Workstation, sanal makineleri farklı işletim sistemleri arasında sorunsuz bir şekilde taşımanızı sağlar. (BEN BUNU KULLANIYORUM)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VMware Fusion

VMware Fusion, Mac kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış bir sanal makine yazılımıdır. Bu yazılım, macOS üzerinde Windows ve diğer işletim sistemlerini çalıştırmak için ideal bir çözüm sunar. Kolay kullanılabilir arayüzü ve gelişmiş entegrasyon özellikleri ile kullanıcılar, Mac'leri üzerinde Windows uygulamalarını ve oyunlarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabilirler.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hyper-V

Microsoft Hyper-V, Windows Server ve Windows 10 Pro/Enterprise sürümlerinde bulunan bir sanallaştırma platformudur. Kurumsal ortamlarda yaygın olarak kullanılır ve özellikle sunucu sanallaştırması için optimize edilmiştir. Yüksek performans, güvenilirlik ve güvenlik sağlar. Hyper-V, birden fazla sanal makineyi aynı anda çalıştırma, sanal makineleri yedekleme ve geri yükleme gibi özelliklere sahiptir.

Parallels Desktop

Parallels Desktop, Mac kullanıcıları için geliştirilmiş bir sanal makine platformudur. Bu yazılım, macOS üzerinde Windows ve diğer işletim sistemlerini çalıştırmanızı sağlar. Hızlı ve verimli bir performans sunar ve Mac ve Windows arasında sorunsuz bir geçiş sağlar. Parallels Desktop, özel entegrasyon özellikleriyle Mac ve sanal makine arasında dosya ve uygulama paylaşımını kolaylaştırır.

KVM (Kernel-based Virtual Machine)

KVM, Linux tabanlı bir sanallaştırma çözümüdür. Linux işletim sistemi üzerinde çalışır ve genellikle sunucu ortamlarında kullanılır. KVM, yüksek performanslı ve güvenilir bir sanallaştırma deneyimi sunar. Ayrıca, açık kaynaklı olması nedeniyle geniş bir topluluk tarafından desteklenir ve sürekli olarak geliştirilmektedir.

Bu sanal makine platformları, farklı özelliklere ve kullanım senaryolarına sahiptir. Seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi dikkate almanız önemlidir.
teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.